Netflix ekranizuje "Kroniki Rodu Kane" Ricka Riordana

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Netflix+ekranizuje+%22Kroniki+Rodu+Kane%22+Ricka+Riordana-139300
Rick Riordan i Netflix rozpoczynają współpracę. Na pierwszy ogień pójdzie cykl "The Kane Chronicles" znany w Polsce pod tytułem "Kroniki Rodu Kane".


W pierwszym tomie (zatytułowanym "Czerwona Piramida") poznajemy historię rodzeństwa, które od śmierci matki pozostaje rozdzielone. Carter razem z ojcem – sławnym egiptologiem doktorem Juliusem Kane -podróżuje po świecie, a Sadie mieszka z rodzicami zmarłej matki w Londynie. W Boże Narodzenie tata zabrał rodzeństwo do British Museum, w nadziei, że uda mu się przywrócić życie matce. Zamiast tego jednak, uwolnił pięciu bogów Egiptu, w tym najgorszego z nich – Seta, który zaś zamyka doktora w ciele boga Ozyrysa, a rodzeństwo, – które ledwo uszło z życiem – ucieka. Z czasem Carter i Sadie dowiadują się, iż uwolnieni zostali wszyscy bogowie Egiptu, a Set zamierza zniszczyć ludzkość. By go powstrzymać rodzeństwo musi spotkać się z wieloma magami, odwiedzić Dom Życia i podjąć niebezpieczną podróż po całym świecie.

Nie jest to pierwszy streamingowy deal pisarza. Wcześniej Riordan nawiązał współpracę z platformą Disney+, która przygotuje nową ekranizację cyklu "Percy Jackson i bogowie olimpijscy".
Udostępnij: