Autor "Percy'ego Jacksona" krytykuje fanów za rasizm. Poszło o casting

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Autor+%22Percy%27ego+Jacksona%22+krytykuje+fan%C3%B3w+za+rasizm.+Posz%C5%82o+o+casting-146414
Autor "Percy'ego Jacksona" krytykuje fanów za rasizm. Poszło o casting
źródło: Materiały prasowe
Rick Riordan, autor serii książek o przygodach Percy'ego Jacksona potępił osoby, które krytykują obsadę nowej ekranizacji jego książek. Pisarz zganił tych, którzy mają problem z faktem, że w przygotowywanym przez platformę Disney+ serialu "Percy Jackson and the Olympians" w postać Annabeth Chase wcieli się Leah Jeffries. Wsparcie aktorce okazała również oryginalna odtwórczyni roli Annabeth, Alexandra D'Addario.

Rick Riordan broni Leah Jeffries jako Annabeth ChaseLeah Jeffries, która grała wcześniej m.in. w serialu "Imperium", została obsadzona w roli Annabeth Chase w zeszłym tygodniu. U jej boku pojawią się Walker Scobell (jako Percy Jackson) i Aryan Simhadri (jako Grover). Annabeth jest półboginią, córką bogini Ateny, która towarzyszy Percy'emu w jego przygodach. W książkach opisywana jest jako biała blondynka.Dałem jasno do zrozumienia, że szukamy najlepszych aktorów, którzy dadzą ekranowe życie tym postaciom. Ich wygląd był dla mnie drugorzędny. I to właśnie zrobiliśmy. Ten proces zajął nam rok i znaleźliśmy najlepszych z najlepszych. To trio jest najlepsze. Leah Jeffries to Annabeth Chase, napisał Riordan na swojej stronie.

Oceniacie jej adekwatność do roli jedynie na podstawie tego, jak wygląda. To czarna dziewczynka grająca postać, którą w książkach opisano jako białą. Przyjaciele, to jest właśnie rasizm, dodał pisarz. Cokolwiek wyciągniecie z mojego wpisu, powinniśmy się zgodzić, że prześladowanie dziecka w sieci nie jest w porządku.

Przesłaniem Percy'ego Jacksona zawsze było to, że siła tkwi w różnorodności, podsumował Riordan. Przykładowo: chłopak, który zawalił sześć szkół, może być synem Posejdona. Każdy może być bohaterem. Jeśli tego nie rozumiecie, jeśli wciąż złościcie się na casting tego wspaniałego tria, to nie ma znaczenia, ile razy przeczytaliście książki. Niczego się z nich nie nauczyliście.

Alexandra D'Addario wspiera nową Annabeth ChaseGłos w sprawie zabrała również Alexandra D'Addario, która wcieliła się w Annabeth Chase w filmach "Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy: Złodziej Pioruna" (2010) oraz "Percy Jackson: Morze potworów" (2013). Leah Jeffries będzie wspaniałą Annabeth!, napisała aktorka na Twitterze.O czym opowie "Percy Jackson and the Olympians"?"Percy Jackson and the Olympians" będzie historią tytułowego 12-latka, współczesnego półboga, który próbuje pogodzić się ze świeżo odkrytymi nadprzyrodzonymi mocami i faktem, że bóg Zeus oskarżył go o kradzież swojego pioruna. Teraz Percy musi przemierzyć Amerykę, by go odnaleźć i zwrócić na Olimp.

Serial jest nową ekranizacją cyklu powieści dla młodzieży autorstwa Ricka Riordana, który jest współautorem scenariusza. Prawa do cyklu Disney przejął wraz ze studiem 20th Century Fox.Tamta wytwórnia przygotowała dwa widowiska kinowe: "Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy: Złodziej Pioruna" w 2010 roku i "Percy Jackson: Morze potworów" w 2013 roku. Wtedy w tytułowej roli wystąpił Logan Lerman.