Netflix zamawia 2. i 3. sezon "Heartstoppera"

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Netflix+zamawia+2.+i+3.+sezon+%22Heartstoppera%22-146547
Netflix zamawia 2. i 3. sezon "Heartstoppera"
Serial "Heartstopper" zadebiutował na Netfliksie w drugiej połowie kwietnia i szybko trafił na listę top 10 w 54 krajach. Teraz streamingowy gigant podjął decyzję o kontynuacji tej historii. Zamówiono dwa kolejne sezony. Informację tę, za pośrednictwem twitterowego konta brytyjskiej filii Netfliksa, przekazała Alice Oseman, czyli autorka komiksowego pierwowzoru. 

O czym opowiada serial Netfliksa "Heartstopper"?


"Heartstopper" to historia dwóch uczniów szkoły dla chłopców – Charliego i Nicka – którzy nieoczekiwanie odkrywają, że łącząca ich przyjaźń jest czymś więcej. Charlie, Nick i grupa ich przyjaciół wyruszają w podróż do samopoznania i akceptacji, wspierając się nawzajem, gdy próbują odkryć, kim są naprawdę. 

W głównych bohaterów wcielili się Kit Connor i Joe Locke. W jednej z ról mogliśmy zobaczyć także Olivię Colman.

Zachęcamy do obejrzenia odcinka programu Serial Killers, w którym Łukasz Muszyński i Julia Taczanowska rozmawiają o serialu. Czy "Heartstopper" skradł ich serca?Fenomen "Heartstoppera"


Popularność serialu przyczyniła się do wzrostu zainteresowania komiksem Alice Oseman. Jego sprzedaż w Stanach Zjednoczonych wzrosła o 1700%, a pierwszy tom trafił na amerykańskie listy bestsellerów. Odtwórcy głównych ról cieszą się również niezwykłą popularnością w mediach społecznościowych. Instagramowe profile Kita Connora i Joego Locke'a śledzi aktualnie odpowiednio 3,4 miliona i 2,5 miliona unikalnych użytkowników. Na miesiąc przed premierą serialu obaj mieli po ok. 100 tys. obserwatorów.