"Heartstopper". Widzieliśmy serial platformy Netflix. Najlepszy serial młodzieżowy roku?

Filmweb
https://www.filmweb.pl/news/%22Heartstopper%22.+Widzieli%C5%9Bmy+serial+platformy+Netflix.+Najlepszy+serial+m%C5%82odzie%C5%BCowy+roku-146502
"Heartstopper". Widzieliśmy serial platformy Netflix. Najlepszy serial młodzieżowy roku?
W ostatnich tygodniach jednym z najpopularniejszych seriali platformy Netflix był młodzieżowy "Heartstopper". Łukasz Muszyński i Julia Taczanowska postanowili sprawdzić, czym seria podbił serca widzów. Zapraszamy na nowy odcinek "Serial Killers".

O serialu "Heartstopper"Początkiem "Heartstopper" był internetowy komiks Alice Oseman. Cieszył się tak dużą popularnością, że autorka postanowiła pierwsze dwa rozdziały sama wydać w klasycznej formie. W tym celu postanowiła zebrać pieniądze na Kickstarterze. Cel osiągnęła w ciągu dwóch godzin.

Sukces kampanii zwrócił uwagę branży komiksowej. W październiku 2018 roku prawa wydawnicze do całego cyklu kupił koncern medialny Hachette.


Na zainteresowanie branży filmowej nie trzeba było w tym momencie długo czekać. Prawa do ekranizacji w 2019 roku kupiło studio See-Saw Films, które w 2021 roku porozumiało się z platformą Netflix co do dystrybucji serialu.

Scenariusz "Heartstopper" przygotowała sama autorka komiksu. Za kamerą stanął Walijczyk Euros Lyn, który ma na swoim koncie odcinki "Doktora Who" i "Sherlocka". Gwiazdami zostali Kit Connor jako Nick oraz Joe Locke jako Charlie.

Delikatny Charlie i twardy rugbysta Nick spotykają się w szkole dla chłopców i szybko odkrywają, że ich nieoczekiwana przyjaźń przeradza się w jeszcze bardziej zaskakujący romans. Charlie, Nick i grupa ich przyjaciół wyruszają w podróż do samopoznania i akceptacji, wspierając się nawzajem, gdy próbują odkryć, kim są naprawdę.

Serial Killers o serialu "Heartstopper"