Nie żyje Barbara Rush. Babcia Ruth z "Siódmego nieba" miała 97 lat

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Nie+%C5%BCyje+Barbara+Rush.+Babcia+Ruth+z+%22Si%C3%B3dmego+nieba%22+mia%C5%82a+97+lat-154863
Nie żyje Barbara Rush. Babcia Ruth z "Siódmego nieba" miała 97 lat
źródło: Getty Images
autor: Emma McIntyre
W wieku 97 lat zmarła Barbara Rush – aktorka znana z takich filmów jak "Przybysze z przestrzeni kosmicznej", "Młode lwy", "Hombre" czy seriali "Wszystkie moje dzieci" i "Siódme niebo". Smutną informację przekazała mediom jej córka. 

Barbara Rush i Marlon Brando w filmie "Młode lwy"

Kim była Barbara Rush? Najważniejsze filmy i seriale


Barbara Rush urodziła się 4 stycznia 1927 roku. Jako aktorka zadebiutowała niewielką rolą w komedii "Molly". Przełomem w jej karierze był występ w horrorze sci-fi "Przybysze z przestrzeni kosmicznej". Przyniósł jej on Złoty Glob w kategorii najbardziej obiecująca młoda aktorka.

W latach 50. i 60. Barbara Rush grała u boku największych gwiazd. Byli wśród nich m.in. Rock Hudson ("Wspaniała obsesja" i "Kapitan Zapalczywy" w reżyserii Douglasa Sirka), Paul Newman ("Młodzi filadelfijczycy", "Hombre"), James Manson i Walter Matthau ("Życie na szali" w reżyserii Nicholasa Raya), Marlon Brando ("Młode lwy"), Kirk Douglas ("Obcy, gdy się spotykają"), Richard Burton ("The Bramble Bush"), Dean Martin ("Robin i 7 gangsterów") czy Frank Sinatra ("Przyjdź i zadmij w róg").

Barbara Rush chętnie występowała też w produkcjach telewizyjnych, m.in. operach mydlanych "Peyton Place", "Flamingo Road" czy "Wszystkie moje dzieci". Gościnnie pojawiała się w takich serialach jak "Doktor Kildare", "Ścigany", "Batman", "Medical Center", "Statek miłości", "Nieustraszony", "Magnum", "Napisała: Morderstwo". Polscy widzowie z pewnością pamiętają ją z roli babci Ruth, nestorki rodu Camdenów, z popularnego w naszym kraju "Siódmego nieba".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones