Nova wreszcie zadebiutuje w uniwersum Marvela? Serial podobno w przygotowaniu

Heroic Hollywood / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Nova+dostanie+w%C5%82asny+serial+od+Marvel+Studios-155673
Nova wreszcie zadebiutuje w uniwersum Marvela? Serial podobno w przygotowaniu
źródło: Materiały prasowe
Nova to jedna z postaci, której debiut Marvel szykuje od lat - wciąż bez skutku. Swego czasu plotkowano nawet, że kandydatem do roli jest Ryan Gosling. Teraz wracają pogłoski o bohaterze. Czy Nova wreszcie pojawi się w MCU - na małym ekranie?

"Nova" będzie nowym serialem Marvela?
Reporter Daniel Richtman donosi, że w Marvel Studios podobno podjęto decyzję o realizacji nowego serialu dla platformy Disney+. Jego bohaterem będzie właśnie Nova. Richtman twierdzi, że główny bohater ma być "młody", i spekuluje, że może nim być Sam Alexander - a nie, jak dotychczas przewidywano, Richard Rider.
   
Według Richtmana zdjęcia do serialu mają ruszyć w przyszłym roku.

Słowa Richtmana - przynajmniej do pewnego stopnia - potwierdził Brad Winderbaum, szef telewizji, streamingu i animacji w Marvel Studios. W niedawnym wywiadzie dla Screen Rant opowiedział bowiem co nieco o pracy nad postacią Novy.

To dla nas nowe terytorium: rozwijanie większej ilości projektów niż wyprodukujemy. Nova jest dla nas ekscytujący. Mamy szereg świetnych pomysłów. Myślę, że jest tu duży potencjał. Uwielbiam Novę z komiksów, zwłaszcza erę Richarda Ridera. Zobaczymy, co się wydarzy. W grafiku jest ograniczona ilość miejsc i chcemy się upewnić, że wszystko jest tak dobre, jak powinno. Powiem tylko, że to projekt, praca nad którym wyjątkowo nas ekscytuje, zdradził Winderbaum.

Kim jest Nova?Nova to bohater powołany do życia przez Marva Wolfmana i Johna Buscemę w 1976 roku. Richard Rider jest uczniem nowojorskiego liceum, który zdobywa wyposażenie i moce członka elitarnego Nova Corps, międzygalaktycznej policji wywodzącej się z planety Xandar. W oryginalnej serii komiksów walczy z przestępczością i łączy siły ze Spider-Manem czy Thorem. Wraz z Xandarianami uczestniczy również w wojnie przeciw Skrullom.

Sam Alexander to z kolei 16-latek, który odkrywa, że jego ojciec był wcześniej członkiem Nova Corps. Helm ojca daje mu dostęp do nadludzkiej mocy, w kontrolowaniu której pomagają mu m.in. Gamora i szop Rocket.

W wydarzeniach znanych z filmów MCU Xandar pojawiał się niejednokrotnie, choćby w obu odsłonach "Strażników Galaktyki". To właśnie z tej planety Thanos zabrał pierwszy z sześciu Kamieni Nieskończoności, Kamień Mocy, widoczny w otwierającej scenie "Avengers: Wojna bez granic".

W 2022 roku informowaliśmy, że Marvel planuje projekt o Richardzie Riderze. Wtedy za niego odpowiadał scenarzysta "Moon Knighta" Sabir Pirzada.

"Deadpool & Wolverine" - zwiastunPobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones