Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Nova%2C+Moon+Knight%2C+Eternals+w%C5%9Br%C3%B3d+filmowych+plan%C3%B3w+Marvela-127967

Nova, Moon Knight, Eternals wśród filmowych planów Marvela?

  • Heroic Hollywood, That Hashtag Show
  • autor: jp
  • Filmy
Premiera "Avengers: Wojny bez granic" za rogiem, nic zatem dziwnego, że internet zalała właśnie fala ogłoszeń, obietnic i uników w wykonaniu Kevina Feigego, szefa Marvel Studios. Czego się dowiedzieliśmy o przyszłości kinowego uniwersum Marvela?

GettyImages-950116114.jpg
Getty Images © Charley Gallay

- Wchłonięcie wytwórni Fox przez Disneya nie wpłynie na już ogłoszone filmy Marvel Studios. Wdrożenie umowy - jeśli w ogóle nastąpi - zajmie lata. Nie będzie więc miało wpływu na pięć filmów, które już ogłosiliśmy ("Avengers 4", "Ant-Man i Osa", "Captain Marvel", "Spider-Man: Homecoming 2", "Strażnicy Galaktyki vol. 3"). I pewnie nie będzie miało nawet wpływu na nic jeszcze przez kilka lat później. Naprawdę nie myślimy o tym, skupiamy się na dostarczeniu tego, co obiecaliśmy.

- Feige chwilowo skupia się na pięciu nadchodzących projektach, ale już myśli o tym, co po nich. Zaczęliśmy pracować nad filmami, które nadejdą po "fazie trzeciej". Powiedziałbym, że 90% naszej energii idzie na "Wojnę bez granic" oraz dokończenie "Ant-Mana i Osy", "Captain Marvel" oraz "Avengers 4". W lipcu zaczynamy zdjęcia do nowego Spider-Mana. Pozostałe 10% to pytanie: "co będzie najlepsze teraz"? Część tego myślenia polega na wyciąganiu wniosków z 22 dotychczasowych tytułów. Możemy więc robić sequele filmów o już istniejących postaciach, wprowadzać nowe interpretacje starych postaci oraz próbować nowych rzeczy, o których nikt jeszcze nie słyszał. Mnóstwo scenarzystów pracuje już nad nowymi projektami, testuje rozmaite pomysły. Z czasem będziecie o tym słyszeli coraz więcej.

3012_1.7.jpg

- Zapytany o to, czy w planach jest przedstawienie widowni postaci Moon Knighta, Feige odpowiedział: Tak. Czy to znaczy za 10, za 15 lat? W naszych biurach mamy listy postaci, na które wciąż patrzymy i stopniowo z nich czerpiemy.

- Kolejną postacią na takiej liście jest Nova. Nova jest na naszej tablicy z postaciami o największym potencjale. Między innymi ze względu na związek ze Strażnikami Galaktyki. I tak, pojawiał się on we wczesnych wersjach scenariusza "Strażników...".

nova-corps-marvel-superhero-for-mobile.jpg


- Następnym z projektów, nad którymi pracuje Marvel, jest film o Eternals. To jedna z wielu, wielu rzeczy, na temat których prowadzimy kreatywne dyskusje, żeby sprawdzić, czy w nie wierzymy wystarczająco, by dorzucić je do naszego worka.

- Czy jest szansa na pojawienie się w kinowym uniwersum Marvela elementów horroru i postaci w rodzaju Man-Thinga czy Blade'a? Lubię obie te postacie. Uważam też, że "horror" może oznaczać wiele różnych rzeczy. Czy chodzi o film w rodzaju "Teksańskiej masakry piłą mechaniczną", czy "Hostelu", czy "Piątku trzynastego", czy "Ducha"? "Duch" to coś bardziej w moim stylu. To świetny film, który bardzo mnie przestraszył. Z pewnością chciałbym pobawić się z tak wieloma gatunkami, jak to możliwe.

zobacz też: