Ryan Gosling gwiazdą nowej wersji "Wilkołaka"

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Ryan+Gosling+gwiazd%C4%85+nowej+wersji+%22Wilko%C5%82aka%22-137955
Ryan Gosling gwiazdą nowej wersji "Wilkołaka"
źródło: Getty Images
autor: Laurent Viteur
Ryan Gosling zagra główną rolę w widowisku "Wolfman" - kolejnym po tegorocznym "Niewidzialnym człowieku" filmie inspirowanym starymi horrorami wytwórni Universal.

Gwiazdor sam zgłosił się do studia z pomysłem na fabułę. Jak donosi dziennik "Variety", projekt określany jest jako "Wolny strzelec" z nadprzyrodzonym zwrotem akcji. Scenariusz napiszą Lauren Schuker Blum i Rebecca Angelo ("Orange Is The New Black").

Aktualnie szefostwo Universalu prowadzi rozmowy z kandydatami na stanowisko reżysera . O posadę ubiega się m.in. Cory Finley, który zebrał ostatnio świetne recenzje za sprawą "Złej edukacji" z Hugh Jackmanem.

Oryginalny "Wilkołak" miał premierę w 1941 roku. Opowiadał on historię Larry'ego Talbota, który po długiej nieobecności powraca do walijskiego zamku swojego ojca, gdzie poznaje piękną kobietę. Odwiedzając wraz z nią cygańskie wesołe miasteczko, Talbot słyszy przerażającą wróżbę, która zwiastuje grożące mu niebezpieczeństwo. Złowroga przepowiednia zaczyna się spełniać, gdy zaatakowany przez wilka mężczyzna  przeobraża się w krwiożerczą bestię.

Filmografię Goslinga zamyka dramat biograficzny "Pierwszy człowiek".