OFICJALNIE: Kristen Wiig wrogiem Wonder Woman

UPI / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/OFICJALNIE%3A+Kristen+Wiig+wrogiem+Wonder+Woman-127398
Reżyserka Patty Jenkins potwierdziła w piątek na Twitterze, że Kristen Wiig ("Druhny", "Ghostbusters") zagra przeciwniczkę tytułowej bohaterki "Wonder Woman 2".

GettyImages-840843590.jpg Getty Images © Vittorio Zunino Celotto


Aktorce przypadła rola Cheetah znanej także jako Barbara Ann Cavendish. Postać tę stworzyli autorzy komiksów Len Wein i George Pérez. Córka Lorda Cavendisha od dziecka fascynowała się starożytną historią, a zwłaszcza cywilizacją Amazonek. Przyjaźniła się z Dianą. Ich relacja legła w gruzach, kiedy Barbara została wciągnięta w intrygę, w efekcie której padła ofiarą starożytnego rytuału. Przemieniła się wówczas w posiadającą boskie moce Gepardzicę. Będąc przekonana, że Diana ją opuściła w potrzebie, zaczęła z nią walczyć. Cheetah ma nadludzką moc i szybkość. Jej ugryzienie zmienia ofiary w kotopodobne stwory.

Nieoficjalnie mówi się, że akcja sequela ma się rozgrywać w latach 80. Księżniczka Diana stanie do walki z Sowietami w ostatnich dniach Zimnej Wojny.

Za kamerą stanie ponownie Patty Jenkins. Tytułową rolę zagra Gal Gadot. Premierę zaplanowano na 1 listopada 2019 roku.

Pierwsza "Wonder Woman" okazała się gigantycznym sukcesem finansowym i artystycznym. Ekranizacja komiksu zgarnęła ponad 800 milionów dolarów, zaś wskaźnik jej pozytywnych recenzji na Rotten Tomatoes wynosi 92%.