OFICJALNIE: Ryan Gosling wybierze się z reżyserem "La La Land" na Księżyc

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/OFICJALNIE%3A+Ryan+Gosling+wybierze+si%C4%99+z+re%C5%BCyserem+%22La+La+Land%22+na+Ksi%C4%99%C5%BCyc-121011
Rok temu informowaliśmy o tym, że Ryan Gosling rozważa ponowną współpracę z Damienem Chazelle'em, reżyserem "La La Land". Teraz wiemy już, że panowie z całą pewnością spotkają się na planie "First Man".


Film opowie o pierwszym człowieku na Księżycu. Neil A. Armstrong to oficer marynarki i pilot testowy. Życiowa tragedia uczyniła z niego człowieka całkowicie poświęconego podbojowi kosmosu, odsuwając go jednak od rodziny. Jego zaangażowanie było tak wielkie, że NASA uznało go za lepszy materiał na bohatera i uznała, iż to właśnie Armstrong, a nie Buzz Aldrin będzie pierwszym człowiekiem na Księżycu. Doświadczenie to zmieniło astronautę, który zamiast wykorzystać sławę, odsunął się od świata polityki i postanowił odbudować relacje rodzinne.

Scenariusz przygotowuje Josh Singer ("Spotlight") na podstawie książki "First Man: The Life of Neil A. Armstrong". Już kilkakrotnie próbowano ją wykorzystać jako podstawę fabuły. W 2000 roku tematem zajął się Clint Eastwood. Osiem lat później Universal Pictures do napisania scenariusza zatrudniło Nicole Perlman ("Strażnicy Galaktyki").

Udostępnij: