Oficjalnie! Keanu Reeves, Martin Scorsese, Leonardo DiCaprio robią serial

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Oficjalnie+Keanu+Reeves%2C+Martin+Scorsese%2C+Leonardo+DiCaprio+robi%C4%85+serial-147306
Oficjalnie! Keanu Reeves, Martin Scorsese, Leonardo DiCaprio robią serial
źródło: Getty Images
autor: Greg Doherty
Potwierdziły się styczniowe doniesienia na temat serialu platformy Hulu "The Devil In The White City". Projekt rzeczywiście powstanie i są w niego zaangażowani: Keanu Reeves, Martin Scorsese oraz Leonardo DiCaprio. Cała trójka będzie producentami, a Reeves dodatkowo także jedną z gwiazd.

"The Devil in the White City": opowieść o seryjnym mordercy"The Devil in the White City" to ekranizacja wydanej w 2003 roku książki Erika Larsona pt. "Diabeł w Białym Mieście". Opowiada ona prawdziwą historię dwóch mężczyzn - architekta i seryjnego mordercy, których losy połączyło tytułowe "Białe Miasto" - odbywająca się w 1893 roku w Chicago największa wystawa w historii Ameryki.

Architekt Daniel Hudson Burnham pokonuje liczne przeszkody i wraz ze swoim zespołem stara się przekształcić podmokły park w wystawowy teren. W tym samym czasie młody lekarz Henry H. Holmes złośliwie parodiuje "Białe Miasto", wznosząc nieopodal swój Hotel Wystawy Światowej. Urządza w nim miejsce mordów wyposażone w stół sekcyjny, komorę gazową i piec krematoryjny (opis wydawcy)


Serial składać się będzie z ośmiu odcinków. Zdjęcia planowane są na przyszły rok, a premiera "The Devil In The White City" powinna mieć miejsce w 2024 roku.

Producentem i reżyserem będzie Todd Field (jego najnowszy film "TÁR" jest w konkursie głównym tegorocznej Wenecji). Producentem i autorem scenariusza jest zaś Sam Shaw, twórca "Castle Rock".

Dla Keanu Reevesa będzie to pierwsza w karierze duża rola serialowa.

Dwa oblicza: najlepsze i najgorsze role Keanu Reevesa