Oliver Stone: Hollywood pogrąża się w szaleństwie

New York Times / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Oliver+Stone%3A+Hollywood+pogr%C4%85%C5%BCa+si%C4%99+w+szale%C5%84stwie-138494
Oliver Stone: Hollywood pogrąża się w szaleństwie
źródło: Getty Images
autor: James Gourley
Oliver Stone nie jest zwolennikiem przemian zachodzących aktualnie w Hollywood. Z okazji premiery swoich wspomnień reżyser "Plutonu" udzielił niedawno wywiadu "New York Times Magazine", w którym bezpardonowo skrytykował fabrykę snów.

Wszystko stało się nagle zbyt delikatne, zbyt wrażliwe
- zaczął reżyser - Dziś w Hollywood nie możesz nakręcić filmu bez doradcy do spraw COVID. Nie możesz nakręcić filmu bez doradcy do spraw wrażliwości. To niedorzeczne.

Właśnie przeczytałem, jak kosztowne będzie teraz kręcenie filmów
-  kontynuował Stone - Trzeba zachowywać te wszystkie środki ostrożności, 50-dniowy okres zdjęciowy nagle wydłużył się do 60 dni. Aktorzy muszą zachowywać dystans społeczny. O tym właśnie mówię.

Reżyser nie omieszkał również wbić szpilki oscarowej akademii. Akademia co kilka miesięcy zmienia zdanie na temat zmian w swoim regulaminie   - stwierdził filmowiec - To przekleństwo poprawności politycznej. Nie jest to świat, z którym chciałbym mieć do czynienia. Nigdy wcześniej nie widziałem takiego szaleństwa w Hollywood. To jak obłąkana herbatka w "Alicji w Krainie Czarów".

Stone zdradził, że nie zamierza na razie kręcić fabuł. Zamiast tego woli skupić się na realizacji dokumentów. W planach ma m.in. film przedstawiający nowe informacje na temat zabójstwa prezydenta Kennedy'ego, a także "A Bright Future" poświęcony czystej energii.
Udostępnij: