Oliver Stone zapowiada koniec kariery. Ostatni film zrealizuje w przyszłym roku?

World of Reel / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Oliver+Stone+zapowiada+koniec+kariery.+Ostatni+film+zrealizuje+w+przysz%C5%82ym+roku-155681
Oliver Stone zapowiada koniec kariery. Ostatni film zrealizuje w przyszłym roku?
źródło: Getty Images
autor: Lionel Hahn
Oliver Stone aktualnie promuje w Cannes swój najnowszy film – opowiadający o Luizie Inácio "Luli" da Silvie, obecnym prezydencie Brazylii, dokument "Lula". Twórca "Urodzonego 4 lipca" zapowiedział, że w planach ma jeszcze jedną produkcję.

Oliver Stone zapowiada koniec kariery. Ostatni film zrealizuje w przyszłym roku?


W rozmowie z Deadline Oliver Stone zapowiedział, że przygotowuje się do zakończenia kariery. Planuje zrobić jeszcze jeden film, nie zdradził jednak żadnych szczegółów dotyczących projektu. Wiemy jedynie, że będzie to fabuła, nad którą prace planowane są na przyszły rok.

Lubię myśleć, że mam w sobie jeszcze jeden film. Myślę o fabule, ale nie mogę powiedzieć, co to będzie. Wiem, że będziecie o to pytać. To będzie bardzo ważna historia. Jeśli to się uda, chciałbym nakręcić jeszcze jeden film. Z pewnością zostanie zrealizowany w przyszłym roku – powiedział. 

Najważniejsze filmy Olivera Stone'a


Oliver Stone to amerykański reżyser, scenarzysta i producent. Rozgłos przyniosły mu zrealizowane w latach 80. i 90. filmy opowiadające o Wietnamie: "Pluton", "Urodzony 4 lipca" i "Pomiędzy niebem a ziemią". Temat wojny i polityki podejmował też w takich produkcjach jak "Salwador", "JFK", "Nixon", "W.", "Snowden" czy dokumencie "JFK: Droga do prawdy". W jego filmografii znajdziemy też takie tytuły jak "Wall Street" i zrealizowaną po latach kontynuację "Pieniądz nie śpi", "Rozmowy radiowe", "The Doors", "Urodzeni mordercy", "Droga przez piekło" czy "Aleksander". 

"Pluton" w programie Na skróty


Przypominamy odcinek programy Na skróty, w którym omawiamy "Pluton" – jeden z najbardziej znanych filmów Olivera Stone'a. W 1987 roku został on nagrodzony czterema Oscarami, m.in. dla najlepszego filmu i najlepszego reżysera. 

 

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones