Oscary 2024: "Spider-Man" został okradziony? Gwiazda animacji przeprasza

X / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Oscary+2024%3A+Shameik+Moore%2C+gwiazda+%22Spider-Man%3A+poprzez+multiwersum%22%2C+kaja+si%C4%99-154549
Oscary 2024: "Spider-Man" został okradziony? Gwiazda animacji przeprasza
źródło: Getty Images
autor: JC Olivera
Shameik Moore, gwiazda animacji "Spider-Man: poprzez multiwersum", znalazł się w ogniu krytyki. I musiał się w mediach społecznościowych kajać. A wszystko to za sprawą reakcji na werdykt Akademii Sztuki i Wiedzy filmowej dotyczący tego, która animacja dostała w tym roku Oscara.

"Spider-Man: poprzez multiwersum" przegrał walkę o Oscara dla pełnometrażowej animacji"Spider-Man: poprzez multiwersum" był faworytem do Oscara w kategorii najlepsza pełnometrażowa animacja. W czasie minionego sezonu nagród został nimi obsypany. Film zdobył m.in. siedem statuetek Annie, w tym dla najlepszego filmu animowanego.


Jednak Akademia wybrała inny film - dzieło japońskiego mistrza anime Hayao Miyazakiego "Chłopiec i czapla".

Shameik Moore nie mógł się z tym pogodzić i w mediach społecznościowych opublikował post z jednym tylko słowem.


Słowo to jednak okazało się iskrą, która wywołała burzę. Wielu fanów nie mogło Moore'owi wybaczyć tego, jak potraktował żywą legendę animacji.

Aktor szybko zorientował się, że popełnił straszną gafę i opublikował kolejny post, w którym wyraził "szacunek dla zwycięzców" i przyznał, że nie potrafi przegrywać.Movie się: Podsumowujemy galę oscarową
Więcej o zdobywcach tegorocznych Oscarów przeczytacie TUTAJ.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones