Oto Borys Szyc jako "Detektyw Forst". Ruszyły zdjęcia do serialowej adaptacji powieści Remigiusza Mroza

Informacja nadesłana autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Oto+Borys+Szyc+jako+%22Detektyw+Forst%22.+Ruszy%C5%82y+zdj%C4%99cia+do+serialowej+adaptacji+powie%C5%9Bci+Remigiusza+Mroza-148129
Oto Borys Szyc jako "Detektyw Forst". Ruszyły zdjęcia do serialowej adaptacji powieści Remigiusza Mroza
źródło: Materiały prasowe
autor: Jan Wierzejski
Jak informuje Netflix, ruszyła produkcja "Detektywa Forsta", czyli nowego serialu kryminalnego na podstawie książek Remigiusza Mroza. W roli tytułowej Borys Szyc. Poniżej prezentujemy wpis aktora, który na swoim instagramowym profilu napisał kilka słów o projekcie: 


Co wiemy o serialowym "Detektywie Forście"?


Scenariusz "Detektywa Forsta" oparty jest motywach popularnych powieści Remigiusza Mroza – "Ekspozycji" i "Przewieszenia". Jego autorami są Agata Malesińska i Jacek Markiewicz. Za sterami produkcji Daniel Jaroszek ("Johnny"). Zdjęcia będą realizowane na Słowacji, w Zakopanem, Nowym Targu oraz w Warszawie. Dokładna data premiery nie jest na razie znana, wiadomo jednak, że trafi on na Netflix w 2024 roku. 

Kiedy Tatry stają się areną brutalnych morderstw, komisarz Wiktor Forst wkracza do akcji. Działając wbrew procedurom, z pomocą dziennikarki Olgi Szrebskiej, odkrywa spisek sięgający korzeniami II wojny światowej.

Najważniejsze role Borysa Szyca


Borys Szyc zaczynał od niewielkich ról w serialach "Sukces" i "Sfora", a także filmowej adaptacji "Przedwiośnia" w reżyserii Filipa Bajona czy "PianiścieRomana Polańskiego. Przełomem był dla niego występ w głośnej "SymetriiKonrada Niewolskiego. W swoim aktorskim CV ma role w takich filmach jak "PręgiMagdaleny Piekorz, "VinciJuliusza Machulskiego, "Wojna polsko-ruskaXawerego Żuławskiego, "Sztuka KochaniaMarii Sadowskiej, "PokotAgnieszki Holland, "Zimna wojnaPawła Pawlikowskiego czy "MagnezjaMacieja Bochniaka. Występował również w takich popularnych serialach jak "Przepis na życie", "Czas honoru – powstanie", "Pakt", "Król" i "Wataha". Ostatnio mogliśmy go oglądać w komedii "Kryptonim Polska", w której wcielił się w dowódcę nacjonalistów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones