Oto gwiazda rebootu "Hellraisera"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Oto+gwiazda+rebootu+%22Hellraisera%22-142986
Oto gwiazda rebootu "Hellraisera"
21-letnia Odessa A'Zion znana z serialu "Grand Army" zagra główną rolę w nadchodzącym rebootcie "Hellraisera".  Projekt - jako potencjalne otwarcie nowego cyklu - przygotowuje platforma Hulu. 


W kogo się wcieli? Niestety, za wcześnie na takie informacje. Wiemy jedynie tyle, że jej bohaterka będzie nazywać się Riley i że stanie się posiadaczką kostki Lamarcharda. 

Reżsyserem filmu będzie David Bruckner ("Rytuał"). Producentem horroru i autorem pierwszej wersji scenariusza jest David S. Goyer. Teraz tekst dopieszczą Ben Collins i Luke Piotrowski, z którymi Bruckner pracował przy tegorocznym "The Night House".

Projekt powstaje dla studia Spyglass. Jego szczegóły nie są znane. Spyglass zapowiada, że będzie to wierna, choć rozwinięta, adaptacja cyklu wymyślonego przez Clive'a Barkera.

Oryginalny "Hellraiser: Wysłannik piekieł" to film z 1987 roku, który nakręcił sam Barker na podstawie swojej noweli "The Hellbound Heart". Frank Cotton rozwiązuje tajemnicę magicznej kostki Lamarchanda i wkracza w świat Cenobitów - piekielnego wymiaru, w którym ból i rozkosz są nierozłączne. Przywrócony przez przypadek do życia powraca za Ziemię jako przerażające monstrum. By stać się na powrót człowiekiem, Frank potrzebuje ofiar. Te zaś postanawia dostarczyć mu znudzona spokojem i nudnym życiem bratowa. Demoniczni Cenobici ze złowrogim Pinheadem na czele nie zamierzają rezygnować jednak ze swojego łupu i zrobią wszystko, by Frank znowu zaczął cierpieć.