Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/PLOTKA%3A+Czy+to+jest+nowy+filmowy+Superman-135723

PLOTKA: Czy to jest nowy filmowy Superman?

  • Joblo
  • autor: mp
  • Filmy
Henry Cavill zaczął już promocję "Wiedźmina" i w kolejnych wywiadach podkreśla, że nie jest gotowy oddać roli Supermana. Wydaje się jednak, że szefowie Warner Bros. nie będą liczyć się z jego zdaniem. Podobno jest już nowy kandydat do zagrania superbohatera. Jest nim szerzej nieznany David Corenswet ("Wybory Paytona Hobarta").

GettyImages-1180557827.jpg
Getty Images © Presley Ann


Los filmowego Supermana pozostaje od lat pod znakiem zapytania. Po premierze "Człowieka ze stali" Zack Snyder pracował nad kontynuacją. W trakcie przygotowań projekt jednak uległ zmianie i zamiast "Człowieka ze stali 2" dostaliśmy ostatecznie widowisko "Batman v Superman: Świt sprawiedliwości". Cavill powrócił jako Superman w "Lidze Sprawiedliwości" - obrazie początkowo pomyślanym jako połowa dylogii. Film jednak nie spełnił oczekiwań fanów. Jego reżyser Snyder musiał w trakcie zdjęć opuścić projekt, a Joss Whedon dokonał radykalnych zmian w fabule. Dziś obraz znany jest głównie za sprawą na poły mitycznego "Snyder's Cut", czyli rzekomo prawie gotowej wersji Snydera.

Od czasu do czasu w sieci powraca temat "Człowieka ze stali 2". Wydaje się, że jednak w studiu nigdy na poważnie projekt nie był rozwijany. Za to niedawno dowiedzieliśmy się, że istniała realna szansa na to, by Supermanem został Michael B. Jordan. Nic z tego nie wyszło, ponieważ aktor nie chciał czekać kilka lat, aż projekt nabierze kształtu.
Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię