Superman i Lois Lane wybrani! James Gunn podjął decyzję. Kto zagra w "Superman: Legacy"?

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Superman%3A+Legacy%22%3A+James+Gunn+wybra%C5%82+aktor%C3%B3w+do+r%C3%B3l+Supermana+i+Lois+Lane-151291
Superman i Lois Lane wybrani! James Gunn podjął decyzję. Kto zagra w "Superman: Legacy"?
źródło: materialy promocyjne
Superman i Lois Lane wybrani! James Gunn podjął decyzję i zdecydował się na duet aktorów, który brał udział w castingach i testach. W rolach głównych w widowisku "Superman: Legacy" wystąpią David Corenswet i Rachel Brosnahan. Film będzie otwarciem nowego kinowego uniwersum DC.
 

Corenswet i Brosnahan gwiazdami "Superman: Legacy"GettyImages-1423240498.jpg Getty Images © Matt Winkelmeyer


David Corenswet jest znany z seriali Ryana Murphy'ego "Hollywood" i "Wybory Paytona Hobarta", a na dużym ekranie pojawił się m.in. w "Pearl". Wcieli się on w Clarka Kenta, reportera gazety Daily Planet, który w rzeczywistości jest przybyszem z planety Krypton, walczącym ze złem jako obdarzony nadludzkimi mocami Superman. Na dużym ekranie w tę postać wcielali się dotychczas m.in. Henry Cavill, Christopher Reeve i Brandon Routh.

GettyImages-1200427181.jpg Getty Images © Frazer Harrison


Rachel Brosnahan to z kolei dwukrotna zdobywczyni Złotego Globa, laureatka Emmy za główną rolę w serialu "Wspaniała pani Maisel". Brosnahan zagra Lois Lane, dziennikarkę, która pracuje z Kentem w redakcji Daily Planet. Poprzednimi odtwórczyniami roli Lois Lane na dużym ekranie były m.in. Amy Adams, Margot Kidder i Kate Bosworth.

Corenswet i Brosnahan pokonali szereg kandydatów do dwóch ikonicznych ról. Na ostatniej prostej ich konkurentami byli Nicholas Hoult i Tom Brittney oraz Emma Mackey i Phoebe Dynevor.

To oczywiście nie koniec castingów do filmu. Teraz Gunn będzie musiał wybrać m.in. odtwórcę postaci arcywroga Supermana, Lexa Luthora.
Podobno wśród kandydatów do roli są bracia Alexander Skarsgård i Bill Skarsgård.

Co wiemy o filmie "Superman: Legacy"?James Gunn chce wejść na plan pierwszego filmu powstającego w ramach nowej wizji uniwersum DC na początku 2024 roku. Premiera widowiska planowana jest bowiem na lipiec 2025 roku.

Szczegóły fabuły nie są znane. Jak jednak podaje The Hollywood Reporter, w tej wersji opowieści o Człowieku ze Stali zobaczymy świat, w którym wszyscy są przyzwyczajeni do widoku superbohaterów, którzy zrzeszeni są w grupie zwanej Authority.

"Flash" - zwiastunTymczasem w kinach możecie oglądać jedną z ostatnich produkcji zrealizowanych przez poprzednie władze DC Studios. Zwiastun filmu "Flash" znajdziecie poniżej:

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones