PREMIERA: Gwiazdorska rodzina na plakacie "Cichej Nocy"

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/PREMIERA%3A+Gwiazdorska+rodzina+na+plakacie+%22Cichej+Nocy%22-124968
Dawid Ogrodnik, Tomasz Ziętek oraz Arkadiusz Jakubik to gwiazdy fabularnego debiutu Piotra Domalewskiego "Cicha Noc". Na ekranie partnerują im Tomasz Schuchardt, Maria Dębska, Agnieszka Suchora oraz Paweł Nowisz. Poniżej znajdziecie plakat promujący tytuł, który do kin w całej Polsce trafi 24 listopada.

(kliknij, aby powiększyć)

Domalewski, jak wielu współczesnych polskich twórców (np. w filmach "Ostatnia rodzina", "Moje córki krowy", "Ojciec"), pragnął stworzyć wyrazisty obraz polskiej rodziny i tą drogą nakreślić szerszą wizję naszej pełnej napięć współczesności. Tak to tłumaczył: Chciałbym, żeby moi bohaterowie byli ludźmi z krwi i kości. Chcę uniknąć fałszu, który pojawia się często w polskiej kinematografii, kiedy po raz kolejny widzimy znanych, ogranych celebrytów, w tych samych, co zawsze, rolach. Oczywiście zależy mi na obsadzie "z górnej półki", ale będę się starał obsadzić aktorów w sposób nieoczywisty.

"Cichą Noc" będzie można oglądać w ramach 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, gdzie bierze udział w konkursie głównym.

Adam (Dawid Ogrodnik), na co dzień pracujący za granicą, w Wigilię Bożego Narodzenia odwiedza swój rodzinny dom na polskiej prowincji. Z początku ukrywa prawdziwy powód tej nieoczekiwanej wizyty, ale wkrótce zaczyna wprowadzać kolejnych krewnych w swoje plany. Szczególną rolę do odegrania w intrydze ma jego ojciec (Arkadiusz Jakubik), brat (Tomasz Ziętek), z którym Adam jest w konflikcie oraz siostra (Maria Dębska) z mężem (Tomasz Schuchardt). Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy świąteczny gość oznajmia, że zostanie ojcem. Wtedy, zgodnie z polską tradycją, na stole pojawia się alkohol. Nikt z rodziny nie spodziewa się, jak wielki wpływ na życie ich wszystkich będą miały dalsze wydarzenia tej wigilijnej nocy.

"Cicha Noc" w kinach od 24 listopada