Pattinson: "Zmierzch" był "dziwaczny" i "obrzydliwy"

MovieWeb / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Pattinson%3A+%22Zmierzch%22+by%C5%82+%22dziwaczny%22+i+%22obrzydliwy%22-136909
Mimo, że Robert Pattinson od lat pracuje na renomę niepokornego aktora grającego w oryginalnych projektach, wielu widzów wciąż widzi w nim przede wszystkim romantycznego wampira ze "Zmierzchu". Aktor jest jednak zdania, że rola krwiopijcy Edwarda Cullena idealnie komponuje się z resztą jego ekscentrycznej filmografii.


Grałem w dziwnych filmach jeszcze przed "Zmierzchem". I, szczerze mówiąc, zawsze wydawało mi się, że sam "Zmierzch" też jest dość dziwaczny. W rzeczywistości to marketing zrobił z niego mainstreamową rzecz
, powiedział niedawno aktor. W każdym z wywiadów z tamtych czasów starałem się akcentować te elementy, które były wstrętne, choćby zajadanie się łożyskiem. Trudno jednak konkurować z całym działem sprzedaży, który mówi światu, że to "piękna romantyczna odyseja". Nieprawda, to coś obrzydliwego!

Oczywiście, aktora zobaczymy niedługo w roli Batmana. Pytanie, czy i z tej postaci postara się wydobyć coś obrzydliwego. Zobaczcie, dlaczego czekamy na "The Batman":


A Wy co myślicie o jego roli w "Zmierzchu"?

Przeczytajcie też podsumowujący dotychczasową karierę Pattinsona artykuł Joanny Krygier opublikowany w Filmweb Magazynie: "Robert Pattinson - od zmierzchu do świtu"