Paul Walter Hauser jako Chris Farley. Biografię komika wyprodukuje twórca "Saturday Night Live "

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Paul+Walter+Hauser+jako+Chris+Farley.+Biografi%C4%99+komika+wyprodukuje+tw%C3%B3rca+SNL-155051
Paul Walter Hauser jako Chris Farley. Biografię komika wyprodukuje twórca "Saturday Night Live "
źródło: Getty Images
autor: Paramount Pictures
Jak podaje Deadline, trwają przygotowania filmowej biografii komika Chrisa Farleya. Wcieli się w niego Paul Walter Hauser

GettyImages-1936243208.jpg Getty Images © Monica Schipper
Paul Walter Hauser z nagrodą Emmy za występ w serialu "Czarny ptak"

Co wiemy o filmowej biografii Chrisa Farleya?


Film wyreżyseruje Josh Gad, aktor, którego znamy z ról w takich filmach jak "Polowanie na drużbów", "Piksele" czy "Piękna i Bestia". Za kanwę scenariusza posłuży książka "The Chris Farley Show: A Biography in Three Acts" – wydana w 2009 roku biografia autorstwa Toma Farleya Jr., brata zmarłego komika, i Tannera Colby'ego. Jego autorami będą Scott Neustadter i Michael H. Weber, którzy pracowali już wspólnie przy takich filmach jak "500 dni miłości", "Cudowne tu i teraz" czy "The Disaster Artist". Film wyprodukuje Lorne Michaels. To on na początku lat 90. odkrył Farleya i obsadził go w legendarnym programie "Saturday Night Live".

Kim był Chris Farley?


Chris Farley to zmarły w 1997 roku komik i aktor. Mogliśmy zobaczyć go w takich komediach jak "Świat Wayne'a" i "Świat Wayne'a 2", "Stożkogłowi", "Odlotowcy", "Billy Madison", "Tomcio Grubasek", "Czarna owca" czy "Wielki Biały Ninja". Występował także w popularnych programach satyrycznych – "Second City Theatre" i "Saturday Night Live".


Skąd znamy Paula Waltera Hausera? Zobacz zwiastun animacji "Orion i ciemność"


W filmografii Paula Waltera Hausera znajdziemy takie filmy jak "Jestem najlepsza. Ja, Tonya" i "Cruella" Craiga Gillespiego, "Czarne bractwo. BlacKKKlansman" Spike'a Lee czy "Richard Jewell" Clinta Eastwooda. Wystąpił także w serialu Apple TV+ "Czarny ptak". Ostatnio jego głos mogliśmy usłyszeć w oryginalnej wersji językowej animacji "Orion i ciemność". Zobaczcie jej zwiastun: 

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones