Wracają "Kosmiczne jaja". Będzie sequel! W roli głównej Josh Gad

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Kosmiczne+jaja%22+dostan%C4%85+drug%C4%85+cz%C4%99%C5%9B%C4%87.+W+roli+g%C5%82%C3%B3wnej+Josh+Gad-156138
Wracają "Kosmiczne jaja". Będzie sequel! W roli głównej Josh Gad
źródło: Materiały prasowe
W galaktyce znów nikt nie usłyszy naszego... śmiechu? Amazon MGM Studios przygotowuje bowiem kontynuację komediowego klasyka "Kosmiczne jaja". Gwiazdą produkcji ma być Josh Gad ("Piękna i bestia"), a wśród producentów jest reżyser oryginału, Mel Brooks.
 

"Kosmiczne jaja 2" nadlatująGettyImages-1402411193.jpg Getty Images © Frazer Harrison


Na chwilę obecną nie znamy szczegółów fabuły "Spaceballs 2". Scenariusz filmu napisali Benji Samit, Dan Hernandez i Josh Gad. Za kamerą stanie Josh Greenbaum ("Spuszczone ze smyczy"). Producentem wykonawczym został Kevin Salter.

Które elementy uniwersum "Gwiezdnych wojen" postanowią wyśmiać tym razem Gad, Brooks i spółka? Od premiery oryginału pojawiło się wystarczająco dużo nowych filmów i seriali z tego uniwersum, by doświadczyć materiału dla komików.
   
To nie pierwszy raz, kiedy Mel Brooks wraca do jednego ze swoich starych projektów.
W 2023 roku napisał i wyprodukował serial "Historia świata: Część II", który stanowił kontynuację jego filmu "Historia świata: Część I" z 1981 roku. W obsadzie sequela znalazł się m.in. Josh Gad.

"Historia świata: Część II" - zwiastun
O czym opowiadały "Kosmiczne jaja"?Oryginalne "Kosmiczne jaja" miały premierę w 1987 roku. Film był parodią "Gwiezdnych wojen" i opowiadał o tym, jak zły Lord Hełmofon rozkazuje porwać księżniczkę Vespę, by móc zdobyć bezcenne zapasy powietrza z jej rodzinnej planety. Kosmiczny poszukiwacz przygód Lone Starr, za namową ojca dziewczyny, wyrusza na ratunek.

W obsadzie filmu znaleźli się Bill Pullman (Lone Star), John Candy (Barf), Daphne Zuniga (Księżniczka Vespa), Rick Moranis (Lord Hełmofon) i Mel Brooks (Prezydent Skroob oraz mistrz Yogurt).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones