Peter Dinklage przyjedzie do Torunia na EnergaCAMERIMAGE

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/Peter+Dinklage+przyjedzie+do+Torunia+na+EnergaCAMERIMAGE-152901
Peter Dinklage przyjedzie do Torunia na EnergaCAMERIMAGE
źródło: Materiał nadesłany
Peter Dinklage pojawi się w Toruniu, by spotkać się z uczestnikami EnergaCAMERIMAGE, pokazać swój najnowszy film, "She Came to Me" Rebekki Miller, który jest zarazem filmem zamknięcia tegorocznej edycji festiwalu, a także odebrać Nagrodę Dyrektora Festiwalu dla Aktora. Bardzo cieszymy się, że tak wspaniały aktor będzie już niedługo z nami i zostanie częścią naszej nieustannie rosnącej festiwalowej rodziny.
  
Od czasu swej przełomowej roli zafascynowanego kolejnictwem samotnika w "Dróżniku" Toma McCarthy'ego Peter Dinklage stał się jednym z najbardziej wszechstronnych aktorów XXI wieku. Bryluje w każdym filmie, w którym się pojawia, nasączając grane przez siebie postaci mieszanką humanistycznego ciepła, specyficznego humoru i ekranowej charyzmy. 
 
Widzowie na całym świecie zapamiętali go między innymi z ról tajemniczego nieznajomego w czarnej komedii "Zgon na pogrzebie" Franka Oza, projektanta broni w superbohaterskim spektaklu "X-Men: Przeszłość, która nadejdzie" Bryana Singera, łagodnego romantyka zadurzonego w zgorzkniałej głównej bohaterce "Trzech billboardów za Ebbing, Missouri" Martina McDonagha, w filmie tegorocznej festiwalowej jurorki Reed Morano "I Think We’re Alone Now", skrywającego sekret przestępcy w "O wszystko zadbam" J Blakesona, słynnego Cyrana de Bergeraca w musicalu "Cyrano" Joe Wrighta oraz czarującego i moralnie niejednoznacznego Tyriona Lannistera w przebojowym serialu "Gra o tron". 
    

Za tą ostatnią rolę Peter Dinklage został wyróżniony czterema Emmy i wieloma innymi nagrodami. To także rola w serialu "Gra o tron" przyniosła mu największą rozpoznawalność i popularność.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones