Peter Jackson wraca do ekranizacji "Żywych maszyn"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Peter+Jackson+wraca+do+ekranizacji+%22%C5%BBywych+maszyn%22-120079
Peter Jackson wraca do ekranizacji "Żywych maszyn"
Siedem lat temu informowaliśmy, że Peter Jackson przymierza się do realizacji filmu pod tytułem "Mortal Engines". I w końcu możemy ogłosić, że widowisko trafi do produkcji. Zdjęcia rozpoczną się wiosną (czyli jesienią) w Nowej Zelandii.


Niestety Jackson nie stanie za kamerą obrazu. Funkcję reżysera pełnić będzie jego protegowany, współautor efektów specjalnych we wszystkich filmach Nowozelandczyka – Christian Rivers. Sam Peter Jackson będzie producentem, a wraz z Fran Walsh i Philippą Boyens jest też autorem scenariusza.

"Mortal Engines" jest ekranizacją sagi SF Philipa Reeve'a. Jest to tytuł całej serii oraz pierwszego tomu, który w Polsce wydany został jako "Żywe maszyny". Producenci mają nadzieję, że na jednym filmie się nie skończy.

Akcja rozgrywa się w postapokaliptycznym świecie, gdzie wędrujące miasta pożerają wszelkie dostępne surowce, a kiedy ich brakuje, wchłaniają siebie nawzajem. Polski opis pierwszego tomu brzmi tak: Londyn dostrzegł zdobycz. Małe miasteczko nie ma szans. Londyn jest wielki, szybki i... głodny. Wśród stalowych pokładów miasta młoda zabójczyni ściga własną ofiarę. Na jej drodze staje naczelnik Cechu Historyków. Ta chwila zmienia życie obojga. Już wkrótce Londyn przestaje być domem Toma i Hester, którym przyjdzie zmierzyć się z potężnym spiskiem, śmiercionośną bronią i potworną groźbą, jaka zawisa nad światem. Ale najpierw muszą pokonać własny strach...

Całość powstanie dla MRC i Universal Pictures. Dla Jacksona będzie to pierwszy projekt dla Universalu od czasu "King Konga".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones