Pierwsza powieść Giuseppe Tornatore już w księgarniach

  • Filmy
Miłość i gwiazdy – tak narodziła się moja pierwsza powieść - mówi Giuseppe Tornatore o "Korespondencji". 13 lutego powieść twórcy "Maleny" i "Cinema Paradiso" trafiła do księgarń!

k1.gif


Filmowa wersja tej opowieści również podbiła serca milionów  widzów na całym świecie. Muzykę do niej skomponował sam Ennio Morricone. W rolach głównych zagrali  Olga Kurylenko i Jeremy Irons!

Po długich namowach ze strony wydawnictwa Giuseppe Tornatore postanowił sprawdzić się w pewnym eksperymencie wydawniczym: pracując nad nowym filmem, jednocześnie pisał powieść opowiadającą tę samą historię. Owocem tej pracy jest debiut literacki sycylijskiego reżysera. "Korespondencja" to historia miłości łączącej "na odległość" profesora astrofizyki i młodą studentkę, która w wolnych chwilach dorabia sobie jako kaskaderka. Powieść pełna romantyzmu, poruszająca bolesne problemy przemijania, w której technologia próbuje stać się lekarstwem na tęsknotę i ból, a życie, miłość kochanków i miłość rodziców przejawiają się w komunikacji. Niezwykła precyzja i dyscyplina reżysera łączy się tu z jego nadzieją i miłością, nie tylko do sztuki. Nie tylko do sztuki, ale też do jego ukochanej Sycylii, która choć tym razem nie jest jedną z bohaterek, wciąż pozostaje punktem odniesienia.

Giuseppe Tornatore snuje kunsztowną miłosną intrygę, a przy okazji stawia ważkie pytania czym jest miłość w epoce wszechobecnego Internetu i czy wirtualna obecność jest w stanie zastąpić prawdziwą relację z żywym człowiekiem.
Informacja sponsorowana