Polski akcent w programie Tribeca Film Festival

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Polski+akcent+w+programie+Tribeca+Film+Festival-93725
Ogłoszono właśnie część programu tegorocznego Tribeca Film Festival, który odbędzie się w dniach 17-28 kwietnia. Na otwarcie imprezy pokazany zostanie film "Mistaken for Strangers".Organizatorzy Festiwalu ujawnili tytuły filmów, które pokazane zostaną w ramach konkursu fabularnego i dokumentalnego oraz sekcji Viewpoints. W obu konkursach znalazło się po 12 produkcji, wśród nich m.in. "Big Men" (reż. Rachel Boynton) oraz "Bluebird" (reż. Lance Edmands) - to one zainaugurują pokazy w ramach swoich bloków. Łączna pula nagród wynosi w tym roku 180 tysięcy dolarów.

Jest też polski akcent. W sekcji Viewpoints zobaczyć będzie można "Płynące wieżowce" w reżyserii Tomasza Wasilewskiego ("W sypialni"). Film opowiada o skomplikowanej relacji, jaka rodzi się między dwoma młodymi mężczyznami, Kubą (Mateusz Banasiuk) i Michałem (Bartosz Gelner). To bardzo intymna i odważna historia o trudnych konsekwencjach niechcianej miłości.

Na stronie Festiwalu można zobaczyć listę wszystkich ogłoszonych tytułów z konkursu fabularnego, dokumentalnego i sekcji Viewpoints.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones