Powstaje hiszpański spin-off "Nie otwieraj oczu"

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Powstaje+hiszpa%C5%84ski+spin-off+%22Nie+otwieraj+oczu%22-141655
Powstaje hiszpański spin-off "Nie otwieraj oczu"
źródło: Materiały prasowe
Pamiętacie "Nie otwieraj oczu" z Sandrą Bullock? Netflix przygotowuje hiszpańskojęzyczny spin-off thrillera, który napiszą i wyreżyserują Àlex Pastor i David Pastor.

Pastorowie mają na koncie thrillery "Były lokator", "To już ostatnie dni" i "Zabójczy wirus". Byli też scenarzystami "Klucza do wieczności" z Ryanem Reynoldsem.
v
Akcja "Nie otwieraj oczu" rozgrywała się w świecie, w którym tajemnicza siła dziesiątkuje światową populację. Główną bohaterką była Malorie (Sandra Bullock), która wraz z małymi dziećmi desperacko walczy o przetrwanie. Za podstawę scenariusza posłużyła powieść, której autorem jest Josh Malerman.

Na razie nie ujawniono, o czym opowie nowy film. Wiadomo jedynie, że akcja będzie rozgrywać się w Hiszpanii i pokaże, jak wyglądał upadek społeczeństwa w tej części świata.

Za produkcję odpowiedzą Dylan Clark i Chris Morgan, który pracowali również przy oryginale, a także Adrián Guerra i Núria Valls ze studia Nostromo Pictures. Zdjęcia mają ruszyć jeszcze w tym roku w Hiszpanii.

Hiszpania jest dużym rynkiem dla platformy Netflix, więc decyzja o realizacji hiszpańskojęzycznego spin-offu amerykańskiego filmu nie jest aż tak zaskakująca. W przygotowaniu jest również niemiecki prequel nadchodzącego widowiska "Armia umarłych".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones