Powstanie film "Death Stranding"! Wielka współpraca Kojimy z A24

X / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Powstanie+film+%22Death+Stranding%22+-+wielka+wsp%C3%B3%C5%82praca+studia+A24+i+Hideo+Kojimy-153297
Powstanie film "Death Stranding"! Wielka współpraca Kojimy z A24
Coraz częściej obserwujemy trend łączenia światów gier wideo i filmów. Po niezwykle udanym 2023 roku, w którym kinematografia i telewizja z powodzeniem zaadaptowały wiele gier wideo, nadchodzi kolejny znaczący krok w tej dziedzinie. Studio A24, słynące z tworzenia wielokrotnie nagradzanych filmów, takich jak "Wszystko Wszędzie Naraz", ogłosiło współpracę z Kojima Productions. Ich celem jest przeniesienie na duży ekran "Death Stranding" – jednej z najbardziej rozpoznawalnych i omawianych gier ostatnich lat.

Ta niezwykła współpraca została ogłoszona tuż przed ósmą rocznicą Kojima Productions, która przypada na 16 grudnia. Znaczące jest, że ten projekt łączy światy filmu i gier wideo, otwierając nowe horyzonty adaptacji. Film ma na celu eksplorację tajemnic związanych z apokaliptycznym wydarzeniem znanym jako "Death Stranding", które zatarło granicę między życiem a śmiercią, wprowadzając jednocześnie istoty rodem z najgorszych koszmarów.

"Death Stranding: Director's Cut" - zwiastun

Kojima skomentował współpracę: Studio A24 działa w branży filmowej od około 10 lat i wyróżnia się na tle branży swoją unikalnością. Tworzą filmy o wysokiej jakości i wyjątkowym, innowacyjnym charakterze, które stanowiły inspirację dla mojej pracy. Nasza wspólna produkcja będzie skierowana nie tylko do fanów gier, ale także do wszystkich miłośników kina. Stale kreujemy uniwersum "Death Stranding", które do tej pory nie zostało przedstawione na dużym ekranie, co możliwe jest tylko dzięki medium filmowemu.

Hideo Kojima, uznawany za ojca gatunku stealth i pioniera w dziedzinie interaktywnego opowiadania historii, nieustannie przekracza granice między kinematografią a grami wideo. W 2020 roku otrzymał prestiżową nagrodę BAFTA Fellowship za wyjątkowy wkład w film, gry lub telewizję.

Współpraca studia A24 i Hideo Kojimy to kolejny i bardzo obiecujący krok w dziedzinie adaptacji gier wideo na filmy. Twórczość A24 wyróżnia się innowacyjnym podejściem do narracji, podobnie jak prace Kojimy, które zawsze zacierają granice między grami a filmem. 

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones