Premiery "San Andreas" i "Ekipy" na Blu-ray i DVD

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/Premiery+%22San+Andreas%22+i+%22Ekipy%22+na+Blu-ray+i+DVD-113754
"San Andreas" to zrealizowana z niezwykłym rozmachem katastroficzna superprodukcja opowiadająca o potężnym fikcyjnym trzęsieniu ziemi jakie dotknęło Kalifornię. Obraz z Dwaynem Johnsonem w roli głównej, którego realizacja pochłonęła ponad 100 milionów dolarów, jest już dostępny na Blu-ray™ i DVD.


Raymond Gaines (Dwayne Johnson) pracuje jako pilot helikoptera ratunkowego w Los Angeles. Jest mistrzem w swoim fachu, ale jego życie osobiste to pasmo porażek. Jego małżeństwo z Emmą (Carla Gugino) właściwie nie istnieje, a oczekująca na rozwód żona próbuje ułożyć sobie życie z nowym mężczyzną, bogatym deweloperem Danielem Riddickiem (Ioan Gruffud).

Tymczasem sejsmolog Lawrence Hayes (Paul Giamatti) i jego współpracownik dr Kim Park (Will Yun Lee) prowadzą badania nad nowatorską metodą przewidywania trzęsień ziemi. Aby zrobić niezbędne pomiary wybierają się na potężną tamę Hoovera. Podczas ich wizyty dochodzi do potężnego trzęsienia zmieni, w wyniku którego tama zostaje zniszczona. Jednak Lawrence Hayes wie, że ta katastrofa to zaledwie wstęp to największego trzęsienia ziemi w historii.

Tymczasem Blake (Alexandra Daddario) – córka Raymonda i Emmy wybiera się w podróż z Los Angeles do San Francisco, w której towarzyszy jej Daniel. Oboje szczęśliwie docierają do miasta, ale tuż po ich przybyciu metropolia pada ofiarą potężnego trzęsienia ziemi. Potężne budynki walą się jak zapałki, a Blake zostaje uwięziona w podziemiach jednego z nich. Kiedy Raymond i Emma nie mogą skontaktować się z córką wyruszają w niebezpieczną podróż do zniszczonego San Francisco, by ocalić to co w ich życiu najważniejsze.

Film "San Andreas" na Blu-ray™ i DVD zadebiutuje już 2 października. Na płytach obok filmu znajdą się również wyjątkowe dodatki specjalne:

WYDANIE BLU-RAY 3D I BLU-RAY:
•    San Andreas: Prawdziwa linia uskoku
•    Dwayne Johnson na ratunek
•    Skala trzęsienia - komentarz reżysera Brada Peytona
•    Sceny niewykorzystane
•    Gagi
•    Kaskaderskie sceny akcji

WYDANIE DVD:

•    Sceny niewykorzystane wraz z komentarzem reżysera Brada Peytona

Realizowany w latach 20014-2011 serial "Ekipa" uznawany jest za jedną z najlepszych produkcji w historii telewizji HBO. Opowieść o grupie przyjaciół próbujących szczęścia w Hollywood została uhonorowana Złotym Globem® i sześcioma nagrodami Emmy®, a na całym świecie doczekała się milionów wiernych fanów. Kinowa adaptacja kultowego serialu zadebiutuje na Blu-ray™ i DVD w ofercie Galapagos Films już 16. października.


Vincent Chase (Adrian Grenier) jest jednym z największych gwiazdorów w Hollywood. Filmy z jego udziałem zarabiają setki milionów dolarów, a on sam nie znika ze stron kolorowych magazynów. Szczególnie teraz, kiedy zaledwie po 9 dniach małżeństwa zdecydował się na rozwód. Gotowy na poważne zmiany w swoim życiu Vincent dzwoni do swojego dawnego agenta i bliskiego przyjaciela Ariego Golda (Jeremy Piven), który właśnie został szefem nowopowstałego studia filmowego. Gold chciałby powierzyć Chase’owi główną rolę w swoim pierwszym projekcie, superprodukcji "Hyde", jednak gwiazdor stawia warunek – jeśli ma zagrać w filmie, to musi go również wyreżyserować.

8 miesięcy później "Hyde" jest wciąż na etapie postprodukcji, a budżet przeznaczony na jego realizację został przekroczony o 15 milionów dolarów. To jednak nie wszystko, bo Chase potrzebuje więcej pieniędzy, a dokładnie 10 milionów dolarów bez których – jak twierdzi – jego dzieło zwyczajnie nie może zostać ukończone. Postawiony pod ścianą Ari Gold udaje się do Teksasu, by spotkać się z Larsenem McCredle (Billy Bob Thornton) – hodowcą bydła i miliarderem będącym jednocześnie głównym sponsorem "Hyde’a". Ten jednak odmawia kolejnej wypłaty. Co więcej, zaniepokojony przedłużającym się czasem realizacji oraz lawinowo rosnącymi kosztami przedsięwzięcia, wysyła do Hollywood swojego syna Travisa (Haley Joel Osment), by ten na miejscu dopilnował inwestycji.

Niestety, pojawienie się w Los Angeles Travisa oznacza dla Chase’a nowe kłopoty. Kiedy syn miliardera po obejrzeniu roboczej wersji filmu zgłasza się do reżysera i producenta z propozycjami swoich poprawek, okazuje się, że jego zdaniem zmienić trzeba wszystko, łącznie z aktorem odtwarzającym główną rolę, czyli Chasem. Kiedy dodatkowo Ari Gold traci posadę szefa studia, a jego obowiązki zostają powierzone komuś innemu, sytuacja wymyka się spod kontroli.

Jednak Vincent i Ari nie zamierzają się poddawać. Z pomocą swoich przyjaciół i rodziny: Johnny’ego (Kevin Dillon), Erica (Kevin Connolly) i Turtle’a (Jerry Ferrara) zamierzają po raz kolejny udowodnić, że nie bez powodu nazywani są najlepszą ekipą w Hollywood!

Film "Ekipa" na Blu-ray™ i DVD zadebiutuje już 16. października. Na płytach obok filmu znajdą się również wyjątkowe dodatki specjalne:

WYDANIE BLU-RAY:
- Jak powstawał Hyde: zajrzyj za kulisy wraz z Vincentem Chasem
- Ekipa - wciąż daje czadu
- Hollywood, dziecino!
- Poznaj nowych członków Ekipy
- Lucas Ellin to Jonah Gold
- Sceny niewykorzystane
- Gagi z planu

WYDANIE DVD:
- Sceny niewykorzystane

W ofercie Galapagos Films dostępne są również wydania DVD "Ekipa", sezony 1-2.