Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Producent+%22Ghost+Ridera%22+szykuje+filmowe+uniwersum+Atlas+Comics-133133

Producent "Ghost Ridera" szykuje filmowe uniwersum Atlas Comics

  • The Hollywood Reporter
  • autor: jp
  • Filmy
Steven Paul, producent m.in. "Ghost Ridera" i "Ghost in the Shell", ogłosił, że nabył prawa do biblioteki wydawnictwa Atlas Comics i we współpracy ze studiem Paramount Pictures zabiera się za ekranizowanie komiksów z jego stajni.

tige.png


Nad projektem będzie czuwał Akiva Goldsman ("Piękny umysł", "Batman i Robin"), który ma poprowadzić grupę scenarzystów, którzy wspólnymi siłami rozplanują filmowe uniwersum Atlas Comics. W planach jest premiera jednego filmu rocznie. Zdjęcia do pierwszego miałyby ruszyć już w przyszłym roku, z premierą zaplanowaną na 2020.

W projekt zaangażowany jest również Jon Voight. Steven pozwoli mi zrobić parę sugestii i może zagrać jakiś czarny charakter, zapowiedział aktor.

Wciąż liczymy postacie, zapowiedział Paul, wskazując szereg bohaterów takich jak, m.in. Tiger-Man (na zdjęciu), Sgt. Strykers Death Squad and Devilina. Producent zaznaczył jednak, że nie uważa Marvela ani DC za konkurencję.

Co ciekawe, Atlas Comics było pierwotnie wydawnictwem, które przekształciło się właśnie w Marvel Comics. Z czasem doszło jednak do rozdzielenia nazw między dwie osobne firmy.

zobacz też: