Projektant Madonny dla "Skóry, w której żyję"

Informacja nadesłana przez dystrybutora /
https://www.filmweb.pl/news/Projektant+Madonny+dla+%22Sk%C3%B3ry%2C+w+kt%C3%B3rej+%C5%BCyj%C4%99%22-77256
Kostiumy do najnowszego filmu Almodóvara "Skóra, w której żyję" zaprojektował wizjoner i enfant terrible współczesnego świata mody, były współpracownik m.in. Pierre’a Cardina i jeden z ulubionych projektantów Madonny - Jean Paul Gaultier.

Francuz nie po raz pierwszy flirtuje z branżą filmową i hiszpańskim reżyserem. Już w latach 90. stworzył kostiumy m.in. do "Kucharza, złodzieja, jego żony i jej kochanka" Petera Greenawaya i "Miasta zaginionych dzieci" duetu Marc Caro - Jean Pierre-Jeunet. Z Pedro Almodóvarem współpracował natomiast przy filmach "Kika" i "Złe wychowanie". Jednak najbardziej znany jest jego projekt skąpego "bandażowego" kostiumu dla Milli Jovovich w "Piątym elemencie" Luca Bessona, który mocno zapadł w pamięć kinomanom na całym świecie.

W "Skórze, w której żyję" widzowie zobaczą z kolei ściśle przylegający do ciała strój, który nosi piękna Elena Anaya, nowa muza Almodóvara. Będąca swojego rodzaju drugą skórą kreacja odgrywa w filmie niepoślednią rolę i perfekcyjnie współgra z atmosferą pełnego erotycznego napięcia thrillera, którą udało się stworzyć twórcy "Porozmawiaj z nią".

Czy projekt Gaultiera ma szansę powtórzyć sukces kreacji dla Jovovich i stać się popkulturową ikoną? To okaże się już wkrótce - film wchodzi do kin 16 września. Jednak już dziś wiadomo, że na Elenie Anai prezentuje się fenomenalnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones