Przygody siostry Sherlocka Holemsa nie trafią do kin

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Przygody+siostry+Sherlocka+Holemsa+nie+trafi%C4%85+do+kin-137409
Przygody siostry Sherlocka Holemsa nie trafią do kin
źródło: Getty Images
autor: Matt Winkelmeyer
Jak informowaliśmy na stronach Filmwebu, gwiazda "Stranger Things" Millie Bobby Brown zagrała główną rolę w filmie "Enola Holmes" poświęconym przygodom młodszej siostry słynnego detektywa Sherlocka Holmesa. Teraz dowiedzieliśmy się, że film nie trafi do kin, a pojawi się od razu na platformie Netflix.

GettyImages-1158961500.jpg Getty Images © Matt Winkelmeyer


Film powstał dla studia Legendary. Zdjęcia do niego zakończyły się we wrześniu 2019 roku. Spodziewano się, że obraz będzie miał kinową premierę, a za jego dystrybucję odpowie Warner Bros., z którym Legendary od lat współpracuje. Zamiast tego studio wybrało ofertę platformy Netflix. Jej szczegóły nie są znane.

"Enola Holmes" bazuje na cyklu powieściowym Nancy Springer liczącym obecnie sześć tomów. Jego bohaterką jest nastoletnia siostra Sherlocka i Mycrofta Holmesów. Dziewczyna postanawia pójść w ślady legendarnego brata i rozwiązywać zagadki kryminalne. Od tej pory wiedzie podwójne życie. Dla ubogich londyńczyków jest niemą Siostrą, a dla bogatego towarzystwa - Ivy, sekretarką prywatnego detektywa.

Film rozpocznie się od 16. urodzin Enoli, kiedy to jej matka znika w tajemniczych okolicznościach. Dziewczyna prosi o pomoc braci, ale ci nie są zainteresowani. Enola postanawia na własną rękę wyruszyć do Londynu, gdzie rozpocznie prywatne śledztwo i spotka całą masę barwnych postaci...

"Enolę Holmes" wyreżyserował Harry Bradbeer ("Fleabag") według scenariusza Jacka Thorne'a ("Cudowny chłopak"). Obok Millie Bobby Brown w obsadzie znalazły się takie gwiazdy jak: Henry Cavill, Helena Bonham Carter i Sam Claflin.

"Enola Holmes" to drugi duży zakup platformy Netflix w tym tygodniu. Wcześniej za 20 milionów kupiła prawa do dystrybucji "The Starling" z Melissą McCarthy w roli głównej.