Queen Latifah i Jamie Foxx wyprodukują film o królowej gospel

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Queen+Latifah+i+Jamie+Foxx+wyprodukuj%C4%85+film+o+kr%C3%B3lowej+gospel-138895
Queen Latifah i Jamie Foxx wyprodukują film o królowej gospel
źródło: Getty Images
autor: Jeff Kravitz
Jill Scott, piosenkarka i aktorka znana z występów w takich filmach jak "Małżeństwa i ich przekleństwa" czy "Moc pierścionka", wcieli się w Mahalię Jackson. Film pod tytułem "Mahalia!" ma być biografią wokalistki uznawanej za królową muzyki gospel wokalistki. Obowiązki producentów wykonawczych będą pełnić Queen Latifah i Jamie Foxx. Scenariusz na podstawie książki Darlene Donloe napisali Richard Hocutt, Mark Gould i Tricia Woodgett.

W czasach, gdy muzyka gospel nie cieszyła się taką popularnością jak dziś, Mahalia Jackson stała się jedną z najbogatszych i najbardziej wpływowych wokalistek na świecie. Zanim jej płyty pokryły się platyną, będąca mentorką i inspiracją dla Arethy Franklin artystka żyła w ubóstwie w Nowym Orleanie. Była pierwszą wokalistką gospel, która wystąpiła w Carnegie Hall, a wśród jej publiczności znajdowali się prezydenci państw oraz koronowane głowy. Jackson działała także jako aktywistka na rzecz praw Afroamerykanów. To ona była inspiracją dla słynnego przemówienia "I Have a Dream" Martina Luthera Kinga. 

Równolegle trwają prace nad innym projektem związanym z postacią Mahalii. Gwiazdą realizowanego dla Lifetime filmu ma być znana z "Orange is the New Black" Danielle Brooks. Jak podają źródła, to producenci "Mahalii!" mają jednak prawa wszystkich do utworów artystki.