Quentin Tarantino wydaje dwie książki

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Quentin+Tarantino+wydaje+dwie+ksi%C4%85%C5%BCki-140271
Quentin Tarantino wydaje dwie książki
źródło: Getty Images
autor: Barcroft Media
Quentin Tarantino od jakiegoś czasu zapowiadał, że zamierza w przyszłości zająć się pisaniem, i powoli zaczyna wcielać swój plan w życie. Reżyser podpisał właśnie kontrakt na publikację dwóch książek.

Pierwsza z nich będzie nowelizacją ostatniego filmu twórcy, "Pewnego razu... w Hollywood". Jej bohaterami będą oczywiście Rick Dalton i Cliff Booth, których zagrali Leonardo DiCaprio i Brad Pitt. Reżyser poszerzy jednak fabułę filmu, opowiadając zarówno dalsze jak i wcześniejsze losy swoich postaci.


W latach 70. nowelizacje filmów były pierwszymi dorosłymi książkami, jakie czytałem, powiedział Tarantino. Do dziś mam słabość do tego gatunku. Jako fan filmowych nowelizacji z dumą ogłaszam "Once Upon A Time In Hollywood", mój wkład w ten często marginalizowany, ale uwielbiany literacki podgatunek. Jestem podekscytowany, mogąc zgłębić dalej historię swoich postaci w literackiej formie, którą - miejmy nadzieję - będzie można postawić obok jej filmowego odpowiednika.

Premierę powieści zapowiedziano na lato przyszłego roku. Najpierw ma ukazać się wersja w miękkiej oprawie oraz e-book, a jesienią pojawi się ekskluzywne wydanie w twardej oprawie.

Drugą książką będzie pozycja non-fiction zatytułowana "Cinema Speculation". Ma to być wnikliwy wgląd w kino lat 70., bogata mikstura esejów, recenzji, osobistych refleksji oraz intrygujących "co by było gdyby".

Wydawcą będzie Harper, część wydawnictwa HarperCollins.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones