Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Quicksilver+powr%C3%B3ci+w+%22X-Men%3A+Apocalypse%22-107955

Quicksilver powróci w "X-Men: Apocalypse"

  • Deadline
  • autor: mw
  • Filmy
Podobał Wam się Quicksilver w "X-Men: Przeszłość, która nadejdzie"? Dla nas to pytanie retoryczne, więc cieszymy się, że powróci w planowanym "X-Men: Apocalypse".

quicksilver-bar-640-apoc.jpg


Producent Brian Smrz zdradził, iż na pewno zobaczymy w filmie rozbudowaną sekwencję z udziałem świetnego Evana Petersa. Czy będzie go więcej? Tego niestety nie zdradził. Twórcy rozważają natomiast spin-off z Quicksilverem w roli głównej. Chcielibyście go zobaczyć?

Z oryginalnej obsady "X-Men" z całą pewnością na ekranie zobaczymy Wolverine'a, którego raz jeszcze zagra Hugh Jackman. Do młodego Charlesa (James McAvoy), Erika (Michael Fassbender), Mystique (Jennifer Lawrence) i Hanka (Nicholas Hoult) dołączą: Storm, Jean Grey oraz Cyclops. Na razie jednak nie wiadomo, kto ich zagra. Spekulacje na temat możliwości pojawienia się młodszych wersji bohaterów znanych z oryginalnej serii pojawiały się w internecie od wielu miesięcy. Tom Hardy otrzymał z kolei propozycję zagrania tytułowego czarnego charakteru w "X-Men: Apocalypse".

Nieśmiertelny mutant Apokalipsa zadebiutował na kartach komiksów w lipcu 1986 roku w zeszycie z serii "X-Factor". Jego twórcami byli Louise i Walter Simmons. W 2008 roku w rankingu Marvela znalazł się na trzecim miejscu na liście największych przeciwników X-Menów. Apokalipsa pojawia się głównie w historiach zawierających alternatywne czasoprzestrzenie. W serii "Age of Apocalypse" jest on panem świata w rzeczywistości Ziemia-295 (nasza czasoprzestrzeń ma w komiksach Marvela kod Ziemia-616).

Autorem scenariusza jest Simon Kinberg. Przygotowuje on tekst na bazie pomysłu opracowanego przez Singera, Kinberga, Michaela Dougherty'ego i Dana Harrisa. Akcja filmu rozgrywać się będzie dekadę po wydarzeniach z "Przeszłości, która nadejdzie a reżyserią ponownie zajmie się Bryan Singer. Autor był twórcą sukcesu ekranizacji komiksów o mutantach, a w tym roku odniósł największy triumf filmem "X-Men: Przeszłość, która nadejdzie". Obraz zarobił na całym świecie grubo ponad 740 milionów dolarów, czyli o 300 milionów więcej od dotychczas najbardziej kasowej części serii.

Zdjęcia rozpoczną się na początku przyszłego roku. Obraz trafi do kin w maju 2016 roku.

zobacz też: