Reżyser "Mrocznej Phoenix" wskrzesza kinową "Battlestar Galacticę"

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Re%C5%BCyser+%22Mrocznej+Phoenix%22+wskrzesza+kinow%C4%85+%22Battlestar+Galactic%C4%99%22-139909
Reżyser "Mrocznej Phoenix" wskrzesza kinową "Battlestar Galacticę"
Jak bumerang wraca pomysł realizacji kinowego widowiska "Battlestar Galactica". Prace nad filmem zaczną się jednak od zera. Za scenariusz odpowiadać będzie Simon Kinberg (autor fabuły i reżyser "Mrocznej Phoenix"). Będzie również pełnił funkcję producenta.

Szczegóły fabuły nie są na razie znane. Poprzednie wersje opowiadały o konflikcie ludzi zamieszkującymi 12 planet z Cylonami, inteligentnymi maszynami do złudzenia przypominającym ludzi. Cyloni wojnę wygrali, a garstka ocalałych homo sapiens wyruszyła na poszukiwanie bezpiecznej przystani - mitycznej planety-matki, Ziemi.

O kinowym widowisku mówi się już od końca lat 90. Wtedy jednak prace przerwał sukces serialowego rebootu Ronalda D. Moore'a.  Pod zakończeniu serialu Universal Pictures powróciło do tych planów. Swego czasu całość reżyserować miał Francis Lawrence, a autorką scenariusza była współtwórczyni "Westworld" Lisa Joy. Ta wersja trafiła jednak do kosza.

W 2018 roku do przygotowania scenariusza zaangażowany został Jay Basu ("Aniołki Charliego"). Jednak i jego wersja została przez studio odrzucona.

Przypomnijmy, że niezależnie od kinowego widowiska w przygotowaniu jest również nowa wersja serialowa. Jej producentem jest twórca "Mr. Robot" Sam Esmail.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones