Ricky Gervais: Dziś "Biuro" by nie powstało

The Playlist / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Ricky+Gervais%3A+Dzi%C5%9B+%22Biuro%22+by+nie+powsta%C5%82o-138496
Ricky Gervais: Dziś "Biuro" by nie powstało
"Biuro" pozostaje prawdopodobnie jednym z najpopularniejszych i najbardziej wpływowych sitcomów XXI wieku. Jego twórca, Ricky Gervais, podejrzewa jednak, że dziś serial prawdopodobnie nie mógłby powstać.

Myślę, że serial miałby dziś problemy, bo ludzie traktują wszystko zbyt dosłownie. Wokół grasują rozjuszone tłumy, które ignorują kontekst, narzeka twórca w udzielonym niedawno wywiadzie. To był serial o wszystkim: o różnicach, o seksie, o rasie. O wszystkich tematach, które ludzie boją się dziś poruszać, bo boją się, że powiedzą coś niewłaściwego i zostaną "skasowani".

Myślę, że gdyby "Biuro" zadebiutowało dziś, niektórzy ludzie mogliby nie wyczuć ironii i kontekstu, spekuluje Gervais. To nie jest kwestia tego, co jest dobre, a co złe. To kwestia tego, ile wyjaśnień musimy potem napisać. W toku swojej kariery wielokrotnie tłumaczyłem ludziom, że nasze żarty są w porządku. Czasem po prostu się bali. Teraz boją się jeszcze bardziej, bo nikt już nie słucha wyjaśnień. Teraz mówi się: "nie chcę na to patrzeć, zakazujemy".

"Biuro" doczekało się dwóch sezonów, które wyemitowano w latach 2001-2003. W 2005 zrealizowano pierwszy sezon amerykańskiego "Biura", które zakończyło się w 2013 roku.
Udostępnij: