Robert Duvall i Martin Sheen w obsadzie "12 Mighty Orphans"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Robert+Duvall+i+Martin+Sheen+w+obsadzie+%2212+Mighty+Orphans%22-135206
Robert Duvall i Martin Sheen dołączyli do obsady "12 Mighty Orphans". Film, będący adaptacją docenionej przez krytyków powieści Jima Denta, wyreżyseruje Ty Roberts. W roli legendarnego trenera Rusty'ego Russella zobaczymy Luke'a Wilsona. 

GettyImages-1167698728.jpg Getty Images © Axelle/Bauer-Griffin

"12 Mighty Orphans" to historia dwunastu wychowanków sierocińca, którzy pod opieką Russella zmieniają się w jedną z najbardziej nieustraszonych drużyn futbolu amerykańskiego w Texasie. Choć wydawało się, że chudzi i niedożywieni chłopcy nie mają szans w tym sporcie, dzięki opracowanej przez Russela nowatorskiej strategii ataku wielokrotnie triumfowali nad przeciwnikami. 

Martin Sheen wcieli się w rolę Doca Halla – lekarza, który przez ponad 30 lat służył drużynie Sierot, nie pobierając za swe usługi żadnej opłaty. To on sprowadził Russela do sierocińca, a wkrótce potem został jego asystentem. Robert Duvall zagra Masona Hawka, mentora drużyny. Na ekranie zobaczymy także Vinessę Shaw ("Panaceum") jako Juanitę Russell, żonę Rusty'ego, oraz Wayne'a Knighta ("Kosmiczny mecz") jako Franka Wynna, polityka, który pod pozorem wspierania sierocińca, skrywa mroczne intencje.

Produkcja ruszyła na początku tego miesiąca. Zdjęcia mają potrwać do Święta Dziękczynienia. 
Udostępnij: