Roman Polański szykuje nowy film, "The Palace"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Roman+Pola%C5%84ski+szykuje+nowy+film%2C+%22The+Palace%22-142204
Roman Polański szykuje nowy film, "The Palace"
źródło: Getty Images
autor: NurPhoto
Jesienią mają rozpocząć się zdjęcia do nowego filmu Romana Polańskiego pt. "The Palace". Laureat Oscara napisał scenariusz do spółki z przyjacielem Jerzym Skolimowskim.

Fabuła trzymana jest na razie w tajemnicy. Wiadomo jedynie, że akcja "The Palace" ma się rozgrywać w Sylwestra 1999 roku w luksusowym szwajcarskim hotelu, w którym przecinają się losy gości i pracowników.

Nie mogę podać więcej szczegółów, ponieważ nie mam pozwolenia Polańskiego. Wielcy reżyserzy bardzo chronią swoją pracę - przyznał producent filmu, Paolo Del Brocco z włoskiego studia Rai Cinema.

Wiem, że Polański budzi kontrowersje, ale nas interesuje strona artystyczna, jakość historii, a nie życie osobiste reżysera. Na festiwalu filmowym w Wenecji protesty wywołała obecność jego ostatniego filmu "Oficer i szpieg", który potem zdobył Wielką Nagrodę Jury
- zaznaczył Brocco.

Przypomnijmy, że Polański i Skolimowski pracowali ze sobą ostatni raz na początku lat 60. Napisali wspólnie scenariusz pełnometrażowego debiutu Polańskiego, "Noża w wodzie", który otrzymał nominację do Oscara.
Udostępnij: