Ruszają zdjęcia do nowego filmu Kasi Rosłaniec "Baby blues"

Informacja nadesłana przez dystrybutora /
https://www.filmweb.pl/news/Ruszaj%C4%85+zdj%C4%99cia+do+nowego+filmu+Kasi+Ros%C5%82aniec+%22Baby+blues%22-73925
Rozpoczęły się zdjęcia do nowego filmu Kasi Rosłaniec, autorki przebojowych "Galerianek". W połowie maja w Warszawie ruszyła praca na planie "Baby blues".

"Baby blues"
to historia Natalii (Magdalena Berus), która w wieku 17 lat zostaje matką. Ojciec Antosia to nastoletni Kuba (Nikodem Rozbicki). Natalia nie jest pewna, czy kocha Kubę, a Kuba nie wie, czy kocha Natalię.  Jednak jej już nie zależy na "byciu z kimś na siłę", "żeby tylko kogoś mieć", teraz ma Antosia…. Tyle że mama Natalii, która do tej pory opiekowała się dzieckiem i pamiętała o zapasie pieluch, postanawia wyjechać do pracy za granicę.

   

Kuba, bez pytania i zgody Natalii,  wprowadza się do dziewczyny i syna. Chce o nich "zadbać" – to dla niego sprawa honoru. Rozpoczynają się codzienne zmagania dwojga nastolatków w trudnym fachu rodzicielskim. Pewnego dnia, w agencji reklamowej, Natalia spotyka Martynę (Klaudia Bułka) - koleżankę Kuby. Ponieważ Martyna nie ma gdzie mieszkać, Natalia zaprasza ją do siebie. Nowa koleżanka okazuje się przepustką do innego  świata – świata, który proponuje coś więcej niż kleik ryżowy...

Poszukiwania odtwórczyni roli głównej trwały kilka miesięcy. Ekipa przejechała Polskę wzdłuż i wszerz. W listopadzie, wspólnie ze stacjami MTV i VIVA Polska, został głoszony casting. Zgłosiło się ponad 6 000 młodych osób chcących spróbować swych sił na dużym ekranie. Komisja castingowa z Kasią Rosłaniec na czele, zdecydowała się powierzyć główną rolę 17-letniej Magdalenie Berus z Rudy Śląskiej. W wyniku castingu, oprócz Magdy, do drugoplanowych ról epizodycznych wybrano 19-letnią Martynę Grzenkowicz z Warszawy oraz 16-letnią Martyna Nowak z Kcyni.

Klaudia Bułka, Nikodem Rozbicki i Michał Trzeciakowski trafili na plan filmu w wyniku długotrwałych poszukiwań ,jakie przeprowadził Marek Palka – casting reżyser filmu.

Debiutującą młodzież na planie wspomogą gwiazdy: Danuta Stenka, Katarzyna Figura, Jan Frycz, Magdalena Boczarska, Renata Dancewicz i Mateusz Kościukiewicz.

Scenariusz "Baby blues" w 2010 r. był prezentowany na MFF w Rzymie w sekcji scenariuszowej "New Cinema Network", zdobył też uznanie ekspertów Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, dzięki czemu film otrzymał dofinansowanie na realizację.

Zdjęcia do filmu potrwają do końca czerwca. Premiera filmu w kinach planowana jest w 2012 roku. Dystrybutorem "Baby blues" jest Kino Świat.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones