Ruszyły zdjęcia do filmu "Pieprzyć Mickiewicza". Dawid Ogrodnik w roli nietuzinkowego belfra

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/Ruszy%C5%82y+zdj%C4%99cia+do+filmu+%22Pieprzy%C4%87+Mickiewicza%22.+Dawid+Ogrodnik+w+roli+nietuzinkowego+belfra-151546
Ruszyły zdjęcia do filmu "Pieprzyć Mickiewicza". Dawid Ogrodnik w roli nietuzinkowego belfra
W połowie lipca ruszyły zdjęcia do filmu fabularnego pod tytułem "Pieprzyć Mickiewicza, czyli najlepsze lata". To projekt opowiadający historię licealnej 2B, klasy tzw. wyrzutków, określanej  przez nauczycieli mianem czarnej dziury skrzyżowanej z Mordorem, która wysysa nadzieję z każdego, kto w niej uczy. Do czasu, gdy nowy polonista – Jan Sienkiewicz, w tej roli Dawid Ogrodnik, rzuca swoim uczniom wyzwanie.   

"Pieprzyć Mickiewicza, czyli najlepsze lata": o filmie"Pieprzyć Mickiewicza…" to film o młodych i dla młodych,  przez nich w dużej mierze tworzony. To filmowa opowieść o przyjaźni, miłości, buncie czyli o młodości, która musi się też wyszumieć. Wielkim atutem tego filmu, oprócz doświadczonych aktorów, jest młoda obsada, świeże, nieznane jeszcze twarze. Dzięki nim i ich osobowościom staramy się wykreować autentyczny świat licealistów - mówi Sara Bustamante-Drozdek – reżyserka filmu, a Tadeusz Lampka będący producentem filmu dodaje: Cieszę się, że projekt ruszył i że odważnie, z pomocą młodych twórców realizujemy nasze założenia. Z ciekawością obserwuję pasję i entuzjazm jaki towarzyszy temu projektowi, a także to, jak Ci młodzi ludzie relacjonują swoją przygodę z filmem publikując świetne, kreatywne materiały w mediach społecznościowych. Pierwszy raz niemalże od razu odważnie pokazujemy nasz projekt światu, więc sam jestem ciekawy efektu tej młodzieńczej fantazji!

W filmie wystąpią także: Weronika Książkiewicz, Joanna Liszowska, Aldona Jankowska, Paulina Zwierz oraz debiutujący na dużym ekranie: Hugo Tarres, Wiktora Koprowska, Ada Grodzka, Aleksandra Izydorczyk, Artur Gwizdak, Igor Pawłowski i Krystian Embradora. Za realizację filmu odpowiadają młodzi twórcy związani z serialem "Na sygnale": Kacper Szymon (scenariusz), Sara Bustamante-Drozdek (reżyseria), Wojciech Oleksiejuk (zdjęcia) i inni. Producentem wykonawczym jest spółka ARTRAMA.

Film wsparty finansowo przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, ma trafić do kin w 2024 roku.

Dawid Ogrodnik wybiera najważniejsze role ze swojej filmografii

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones