Sacha Baron Cohen powróci jako ikoniczny bohater. Ali G rusza ze stand-upem

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Sacha+Baron+Cohen+powr%C3%B3ci+jako+ikoniczny+bohater.+Ali+G+rusza+ze+stand-upem-151719
Sacha Baron Cohen powróci jako ikoniczny bohater. Ali G rusza ze stand-upem
źródło: Getty Images
autor: Axelle/Bauer-Griffin
Po Boracie przyszedł czas na Alego G. Sacha Baron Cohen nie pracuje jednak nad nowym filmem ani serialem – jedna z najsłynniejszych wykreowanych przez komika postaci pojedzie w trasę stand-upową. 

Sacha Baron Cohen w filmie "Ali G"

Kim jest Ali G?


Ali G to, obok kazachskiego reportera Borata i austriackiego dziennikarza modowego Brüno Geharda i dyktatora Aladeena, jedna z najsłynniejszych postaci wykreowanych przez Sachę Barona Cohena. Po raz pierwszy pojawił się emitowanym przez Channel 4 programie "The 11 O’Clock Show", w którym prowadził absurdalne wywiady ze sławnymi osobami, m.in. astronautą Buzzem Aldrinem czy piłkarzem Davidem Beckhamem. Największą rozpoznawalność zyskał dzięki emitowanemu w latach 2000–2004 serialowi "Da Ali G Show" oraz stonerskiej komedii "Ali G". 

Ali G, wł. Alistair Leslie Graham, pochodzi z miejscowości Staines-upon-Thames. Jest liderem lokalnego gangu Da West Staines Massiv. W stereotypowy sposób przedstawia on pochodzących z przedmieść, uprzywilejowanych młodych ludzi, którzy swoim sposobem bycia starają się naśladować czarnych. Tworząc tę postać, Cohen wzorował się na brytyjskim DJ-u i prezenterze Timie Westwoodzie. 

W 2007 roku w wywiadzie udzielonym "The Daily Telegraph" Cohen wyjawił, że Ali G i Borat przeszli na emeryturę, pojawili się jednak przy kilku okazjach. Szczegóły nowego projektu nie są na razie znane.

Zobacz zwiastun filmu "Ali G"


Ali G to raper z biednej dzielnicy. W wolnym czasie prowadzi warsztaty dla dzieci, których naucza jak przetrwać w getcie. Gdy odcięto mu fundusze na dalsze prowadzenie szkoły, postanawia się temu sprzeciwić i rozpoczyna protest. Nieświadomie daje się wplatać w intrygę polityczną, w wyniku, której staje się kandydatem do parlamentu. Okrzyknięty głosem młodego pokolenia, zyskuje coraz większe poparcie elektoratu.
Nie tylko Ali G. Skąd jeszcze znamy Sachę Barona Cohena?


Sacha Baron Cohen to aktor znany przede wszystkim ze swoich ikonicznych ról w komediach "Borat: Podpatrzone w Ameryce, aby Kazachstan rósł w siłę, a ludzie żyli dostatniej", "Brüno", "Ali G" czy "Dyktator". W swoim CV posiada również role w filmach "Ricky Bobby - Demon prędkości", "Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street", "Hugo i jego wynalazek", "Les Misérables: Nędznicy", "Alicja po drugiej stronie lustra", "Proces Siódemki z Chicago" czy "Legenda telewizji 2: Kontynuacja".

Ostatnimi projektami Cohena były kontynuacje przygód Borata w "Kolejnym filmie o Boracie" oraz w serialach "Amerykański lockdown Boarata i Demaskacja Borata" i "Borat: kaseta video z materiałem "nie do przyjęcia" według kazachskiego Ministerstwa Cenzury i Obrzezania". 

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones