Sam Mendes nie nakręci aktorskiego "Pinokia"

The Tracking Board / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Sam+Mendes+nie+nakr%C4%99ci+aktorskiego+%22Pinokia%22-125782
Sam Mendes nie ma szczęścia do współpracy z Disneyem. Właśnie okazało się, że nie nakręci dla studia widowiska "Pinocchio". Wcześniej reżyser "Skyfall" miał stanąć za kamerą "James and the Giant Peach". Przyczyny decyzji Mendesa nie są na razie znane.


"Pinokio" to adaptacja słynnej powieści Carla Collodiego wydanej w XIX wieku. Jej bohaterem jest drewniana marionetka skonstruowana przez stolarza Geppetto, która marzy o tym, by stać się prawdziwym chłopcem. Pinokio ma skłonność do "naginania prawdy", co jednak łatwo wychodzi na jaw. Za każdym razem, kiedy kłamie, jego nos się wydłuża. Disney ma już na koncie animowaną wersję z 1940 roku.

Autorem scenariusza jest Chris Weitz, który z Disneyem współpracował już przy dwóch widowiskach: "Kopciuszek" i "Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie". Będzie też jednym z producentów.

"Pinokio" to baśń, która elektryzuje całe Hollywood, ale póki co żaden z licznych projektów nie doczekał się realizacji. Kilka lat temu swoją wersję zapowiedział Warner Bros. Gwiazdą produkcji ma być Robert Downey Jr. jako Geppetto (pierwotnie reżyserem miał być Paul Thomas Anderson). O własnej wersji, której akcja osadzona zostałaby w czasach faszystowskich rządów Mussoliniego, marzył też Guillermo del Toro. Reżyser potwierdził niedawno, że ten projekt trafił do kosza.