Scenariusz nowego "Predatora" gotowy

Coming Soon / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Scenariusz+nowego+%22Predatora%22+gotowy-114678
Scenarzysta Fred Dekker ujawnił na Facebooku, że wraz Shane'em Blackiem ("Zabójcza broń", "Iron Man 3") zakończył pracę nad fabułą nowego "Predatora".


Szczegóły tekstu trzymane są na razie w tajemnicy. Jak zapowiada jednak producent John Davis: Sposób pisania i perspektywa są niezwykle świeże. Mówię wam, dostaniecie coś, czego się nie spodziewacie. Powiecie: To najbardziej rozrywkowy sposób na wymyślenie od nowa serii filmowej.

Kiedy w 1986 roku Fox przygotowywał się do realizacji oryginalnego "Predatora", studio bardzo chciało, aby Black poprawił scenariusz. Ten jednak stanowczo odmówił. Zgodził się jednak na występ w filmie. Zagrał drobną rólkę. Studio miało nadzieję, że gra w filmie przekona go do pracy nad scenariuszem, ale scenarzysta pozostał uparty.

Shane Black nakreślił ramy fabuły nowego "Predatora", a następnie przekazał go w ręce Freda Dekkera. To on opracował ostateczną wersję scenariusza. Black zajmie się reżyserią. Panowie znają się od lat. Razem napisali m.in. scenariusz niedocenionego "The Monster Squad".

Oryginał opowiadał o grupie komandosów pod wodzą Arnolda Schwarzeneggera,  którzy zostają wysłani do południowoamerykańskiej dżungli, aby uratować  ważnego oficjela. W trakcie misji natykają się jednak na tytułowego  złoczyńcę. Zaczyna się krwawa jatka.
Udostępnij: