Scenarzyści "Cloverfield Lane 10" adaptują internetowy komiks. Sam Raimi producentem

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Scenarzy%C5%9Bci+%22Cloverfield+Lane+10%22+adaptuj%C4%85+komiks+%22I%E2%80%99m+the+Grim+Reaper%22-155221
Scenarzyści "Cloverfield Lane 10" adaptują internetowy komiks. Sam Raimi producentem
źródło: Getty Images
autor: Lars Niki
Scenarzyści Josh Campbell i Matt Stuecken ("Cloverfield Lane 10", "Rycerze Zodiaku") zajmą się serialową adaptacją internetowego komiksu "I’m the Grim Reaper" autorstwa artystki o pseudonimie Grave Weaver. Wśród producentów projektu znajduje się Sam Raimi ("Spider-Man", "Doktor Strange w multiwersum obłędu").

"I’m the Grim Reaper" – co wiemy o serialu?



Bohaterką komiksu jest Scarlet, młoda kobieta, która pewnego dnia budzi się w dziewiątym kręgu piekła. Nie ma pojęcia jak się tam znalazła i nie może znaleźć drogi powrotnej. Szatan przedstawia jej jednak propozycję nie do odrzucenia: pozwoli jej wrócić na Ziemię, ale w roli jego pracowniczki. Z czasem okazuje się, że oferta była gorsza, niż mogła się spodziewać.


Projekt powstaje dla Wattpad Webtoon Studios, firmy zajmującej się publikowaniem treści od twórców, których prace pojawiają się w sieci. Jedną z ich ostatnich produkcji jest film Netfliksa "Przez moje okno 3: Znów cię widzę", domknięcie trylogii na podstawie internetowej powieści autorstwa Ariany Godoy.

Zwiastun filmu "Przez moje okno 3: Znów cię widzę"





Josh Campbell i Matt Stuecken – skąd znamy scenarzystów?



Duet scenarzystów pracował dotąd nad takimi produkcjami jak thriller "Cloverfield Lane 10", film o przetrwaniu "Po horyzont", sportowe "Bez limitów" czy aktorska ekranizacja anime "Rycerze Zodiaku". 

W postprodukcji znajduje się ich kolejny film. To reżyserowany przez Johna Woo film akcji "The Killer" - nowa wersja "Płatnego mordercy" od tego samego twórcy. W obsadzie znaleźli się: Nathalie Emmanuel, Sam Worthington, Omar Sy i Diana Silvers.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones