Scenarzyści nowego "Star Treka" napiszą serialowego "Władcę Pierścieni"

Collider / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Scenarzy%C5%9Bci+nowego+%22Star+Treka%22+napisz%C4%85+serialowego+%22W%C5%82adc%C4%99+Pier%C5%9Bcieni%22-129190
Scenarzyści kolejnej części kinowego "Star Treka" oraz powstającego dla Disneya "Jungle Cruise", JD Payne i Patrick McKay, napiszą również telewizyjny spin-off "Władcy Pierścieni" - poinformowali przedstawiciele Amazonu.


"Bogaty świat stworzony przez J.R.R. Tolkiena zasługuje na odpowiedni majestat, trzeba opowiedzieć o nim mądrze, z pasją i uwzględnieniem całego jego skomplikowania, wszystkich niuansów. Cieszymy się, że Amazon nam to umożliwił. Czujemy się jak Frodo wyruszający z Shire - to wielka odpowiedzialność, ale też przygoda naszego życia" - zapowiedzieli scenarzyści.

Jak donosił w kwietniu The Hollywood Reporter, Amazon zobowiązał się do nakręcenia pięciu sezonów serialu. Co więcej, jeśli nie chce stracić praw, musi rozpocząć produkcję w ciągu dwóch lat. Biorąc pod uwagę szalony rozmach projektu, nie jest to wcale tak długi okres. Nie jest też wykluczone, że serial będzie powiązany z trylogią Petera Jacksona. W każdym razie taka opcja istnieje, ponieważ Amazon podpisało kontrakt z New Line Cinema i Warner Bros. na wykorzystanie elementów trylogii w swoim serialu.

Sam Peter Jackson może być jednym z producentów "Lord of the Rings". Nie był on uwzględniony w ubiegłorocznych negocjacjach, lecz The Hollywood Reporter twierdzi, że rozmowy z prawnikami reżysera kinowej trylogii były prowadzone.

Platforma Amazon pragnie najwyraźniej zostać niekwestionowanym władcą serialowej fantastyki. W tym roku zapowiedzieli już serial o Conanie, "Galaxy Quest", ekranizacje "Pierścienia" Larry'ego Nivena i "Zamieci" Neala Stephensona. W produkcji już jest ekranizacja "Dobrego omenu" Neila Gaimana i Terry'ego Pratchetta oraz komiksu "Chłopaki" Gartha Ennisa.
Udostępnij: