Scenarzysta "Dying Light 2", Chris Avellone, oskarżony o molestowanie seksualne

Gamasutra / /
Filmweb Sp. z o. o. Sp. k.
https://www.filmweb.pl/news/Scenarzysta+%22Dying+Light+2%22%2C+Chris+Avellone%2C+oskar%C5%BCony+o+molestowanie+seksualne-138211
Scenarzysta "Dying Light 2", Chris Avellone, oskarżony o molestowanie seksualne
Chris Avellone, legendarny twórca takich gier jak "Icewind Dale", "Fallout 2" czy "Planescape: Torment" został oskarżony o molestowanie seksualne. Avellone miał upijać kobiety do nieprzytomności (także na koszt firmy, w której pracował) i zaciągać do hotelowego pokoju. Poszkodowane kobiety zgłaszały jego zachowanie organizatorom konwentów, na których bywał i na których dopuszczał się takich czynów, w efekcie czego jego nazwisko widnieje na czarnych listach wielu z nich i nie ma tam już wstępu. Tego typu wydarzenia działy się w latach 2013-2015 oraz 2017-2018, a przynajmniej o tych wiemy z zeznań poszkodowanych kobiet. Inne donoszą o tym, że Avellone wysyłał im wiadomości o podtekście seksualnym w serwisach społecznościowych.

W tej chwili Chris Avellone pracował przy dwóch dużych produkcjach - "Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2" oraz polskim "Dying Light 2". Twórcy "Vampire" ogłosili już, że wkład Chrisa w ich grę był bardzo mały i nic co dla nich zrobił nie zostanie wykorzystane w finalnym produkcie. W cięższej sytuacji jest polski Techland, dla którego Avellone był jednym z filarów "Dying Light 2". Firma już się od niego odcięła, a na swoim koncie w serwisie Twitter opublikowała poniższe ogłoszenie.

Udostępnij: