Sequel "Ciemnego kryształu" w rękach twórców "Daybreakers"

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Sequel+%22Ciemnego+kryszta%C5%82u%22+w+r%C4%99kach+tw%C3%B3rc%C3%B3w+%22Daybreakers%22-60293
Bracia Peter i Michael Spierigowie ("Daybreakers - Świt") zostali wybrani przez szefów Jim Henson Company na reżyserów "The Power of Dark Crystal", kontynuacji ambitnego filmu Jima Hensona z 1982 roku. Film będzie połączeniem gry aktorskiej z mupetami, a całość zostanie zaprezentowana w 3D.

Jest to kolejne podejście do realizacji sequla. Do tej pory najpoważniejszą próbą była ta z 2005-6 roku. Wtedy to film miał wyreżyserować Genndy Tartakovsky na podstawie scenariusza Davida Odella i Annette Duffy. Z tekstu tego pozostał tylko tytuł, a nowy scenariusz napisał Craig Pearce, współpracownik Baza Luhrmanna.

Akcja "The Power of Dark Crystal" rozgrywać się będzie setki lat po wydarzeniach opisanych w "Ciemnym krysztale". Świat znów pogrąża się w ciemności. Tajemnicza dziewczyna, dziecię żywiołu ognia, łączy siły z pewnym Gelflingiem w celu wykradzenia fragmentu kryształu. Ma on pomóc w uzdrowieniu gasnącego słońca we wnętrzu planety.