Sequel "Na skraju jutra" coraz bliżej

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Sequel+%22Na+skraju+jutra%22+coraz+bli%C5%BCej-116882
Rosną szanse na kontynuację widowiska science fiction "Na skraju jutra". Wytwórnia Warner Bros. zatrudniła do napisania scenariusza sequela Joe Shrapnela i Annę Waterhouse.


Para ma na koncie na razie tylko jeden zrealizowany scenariusz, biografię sportowca Jessego Owensa pt. "Race". Ostatnio Schrapnel i Waterhouse poprawili również fabułę szpiegowskiego dreszczowca "The Gray Man" z Charlize Theron.

Pierwsze "Na skraju jutra" trafiło do kin latem 2014 roku, zarabiając na całym świecie 370 milionów dolarów. Ponieważ jednak koszty realizacji wyniosły aż 178 milionów dolarów, producenci nie mogli mówić o sukcesie kasowym. Na osłodę pozostały im znakomite recenzje.

W jedynce rasa obcych, zwanych Mimikami, przypuściła na Ziemię bezlitosny atak i rozprzestrzeniła się niczym pszczeli rój, obracając w ruinę całe miasta i zostawiając za sobą miliony ludzkich ofiar. Podpułkownik Bill Cage (Tom Cruise) zostaje rzucony w sam środek misji samobójczej. Cage ginie podczas akcji, zabijając jednego z obcych. Budzi się jednak rankiem w dniu swojej śmierci i jest zmuszony walczyć i umierać… bez końca. Kontakt z kosmitą spowodował, że Cage znalazł się w pętli czasu i został skazany na przeżywanie wciąż tej samej brutalnej walki.

Stanowisko reżysera kontynuacji piastuje Doug Liman, który nakręcił również pierwszą część.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones