OFICJALNIE: "Na skraju jutra 2" w drodze na ekran

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/OFICJALNIE%3A+%22Na+skraju+jutra+2%22+w+drodze+na+ekran-132081
To już pewne: powstanie kontynuacja widowiska science fiction "Na skraju jutra" z Tomem Cruise'em i Emily Blunt. Do napisania scenariusza został zatrudniony Matthew Robinson ("Było sobie kłamstwo").


Oryginał z 2014 roku zarobił na całym świecie 370 milionów dolarów przy budżecie w wysokości 178 milionów. Choć wpływy z box office'u pozostawiały sporo do życzenia, film zebrał mnóstwo entuzjastycznych recenzji. Krytycy chwalili m.in. inteligentnie zaprojektowaną intrygę, sceny akcji oraz odtwórców głównych ról.

Scenariusz powstał na podstawie powieści Hiroshiego Sakurazaki. Akcja filmu rozgrywa się w niedalekiej przyszłości. Rasa obcych, zwanych Mimikami, przypuściła na Ziemię bezlitosny atak i rozprzestrzeniła się niczym pszczeli rój, obracając w ruinę całe miasta i zostawiając za sobą miliony ludzkich ofiar. Podpułkownik Bill Cage (Tom Cruise) zostaje rzucony w sam środek misji samobójczej. Cage ginie podczas akcji, zabijając jednego z obcych. Budzi się jednak rankiem w dniu swojej śmierci i jest zmuszony walczyć i umierać... bez końca. Kontakt z kosmitą spowodował, że Cage znalazł się w pętli czasu i został skazany na przeżywanie wciąż tej samej brutalnej walki.

Cruise i Blunt mają powrócić w rolach głównych. Za kamerą sequela ponownie stanie Doug Liman.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones